Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Klausytojus vargonų ir fleitos garsais lepins vasariškas Bachas

Jūratė Landsbergytė su sūnumi fleitinininku Vytautu Oškiniu.
Organizatorių nuotr. / Jūratė Landsbergytė su sūnumi fleitinininku Vytautu Oškiniu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Įpusėjus vasarai ir užplūdus karščiams, šį šeštadienį, liepos 25-ąją, 18 val., Šv.Jonų bažnyčios vėsoje, koncerte „Bachas ir vasara“ klausytojai kviečiami pasilepinti vargonų ir fleitos garsais.

Susirinkusius muzika lepins vargonininkė Jūratė Landsbergytė su sūnumi fleitinininku Vytautu Oškiniu, o vakaro programoje skambės vasara alsuojantys Johanno Sebastiano Bacho, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Claude‘o-Paulo Taffanelio ir Franzo Liszto kūriniai.

Kaip apie koncerto programą pasakojo J.Landsbergytė, J.S.Bacho muzika yra susijusi su gamtos vaizdais, žavi savo pastoraliniu lengvumu, grakščia ir šviesia puošmenine garsų srove. „Iškilminga Švč.Trejybės švente prasideda krikščioniška vasara. Šiai progai ir yra skirtas pirmasis kūrinys, didingasis J.S.Bacho Preliudas ir fuga Es-dur, kurio triguba fuga ir triženklė tonacija akivaizdžiai simbolizuoja švč. Trejybę,“ – aiškino J.Landsbergytė.

Pasak vargonininkės, fleita suteiks koncertui dar daugiau pastoralinės nuotaikos, priartins prie gamtos. „Retai skambantis J.S.Bacho „Mažasis harmoninis labirintas“ – tai tarsi gamtos paslaptis, neaiškumas, išsirišantis lėtu praskaidrėjimu ir primenantis lapais nubertą nežinia kur vedantį takelį, kuriame gali slypėti ir klaidų virtinė,“ – taip vargonininkė apibūdino šių dienų mokslininkams daugiau klausimų negu atsakymų suteikiantį kompozitoriaus harmoninį eksperimentą.

Anot J.Landsbergytės, kiti vakaro kūriniai irgi asociuojasi su vasara gamtoje. „Štai M.K.Čiurlionio retai atliekama fuga e-moll dėl savo pastoralinės nuotaikos ir ilgesio man siejasi su Druskininkų vasaromis. O ypač tapybiška prancūzo C.P.Taffanelio Pastoralė fleitai savo emociniu jautrumu ir niuansais klausytojų širdis suvirpins plačia garsų palete“,– gamtos, vasaros ir spalvų vaidmenį pabrėžė menininkė.

Šis koncertas priklauso VU Kultūros centro organizuojamam koncertų ciklui „Muzikos valanda Vilniaus Universiteto Šv. Jonų bažnyčioje“. Bilietai parduodami prieš koncertą renginio vietoje. Bilieto kaina – 15 Lt; moksleiviams, studentams ir pensininkams su pažymėjimais – 10 Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Garsas Vargonai