Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Knygų mugėje bus klausiama – bausti ar pasigailėti knygų piratų?

Kas nuo knygų piratavimo nukenčia labiausiai – leidėjai, rašytojai ar patys vartotojai? Ar verta rašyti knygas piratavimo amžiuje? Kodėl už knygos vagystę iš knygyno baudžiama, o už nelegalų knygos parsisiuntimą – vis dar ne?
Piratavimas internete
Piratavimas internete / 123rf nuotr.

Lietuvos leidėjai, kartu su rašytoju ir žurnalistu Andriumi Tapinu bei Aidu Puklevičiumi, kviečia į diskusiją „Knygų piratavimas: bausti negalima pasigailėti“, kuri šiandien vyks Knygų mugėje.

Vasario viduryje penkioms šalies leidykloms pateikus ieškinį Vilniaus apygardos teismui dėl autorių teisių pažeidimo portale visosknygos.com ir pradėjus kurti precedentą Lietuvos teisinėje sistemoje, kilo diskusija apie tai, kaip apskritai mažinti piratavimo mastą šalyje.

Lietuvos leidėjų asociacijos vadovė Aida Dobkevičiūtė teigia, kad Knygų mugėje vyksiančios diskusijos tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į knygų piratavimo problemą.

„Ši problema aktuali visame pasaulyje. Visuomenėje vis dar trūksta suvokimo, kad nelegaliai siunčiantis knygas internete, daromas nusikaltimas, tolygus realiai vagystei. Manome, kad reikia didinti žmonių sąmoningumą, suvokimą, kad už knygas reikia mokėti taip pat, kaip už kitus daiktus, bei didinti knygų prieinamumą bibliotekose, kur knygas galima skaityti nemokamai, bet legaliai“, – teigia ji.

Rašytojams diskusijoje atstovausiantis žurnalistas, knygų „Vilko valanda“ ir „Maro diena“ autorius Andrius Tapinas teigia, kad griežtesnės bausmės piratavimo nestabdytų. Jo teigimu, kovoti su knygų vagystėmis gali padėti tik didesnis visuomenės sąmoningumas.

„Žmonės, kurie nelegaliai siunčiasi knygas internete, tikriausiai supranta, kad daro nusikaltimą, bet tai jų nesustabdo. Tai yra tamsioji interneto pusė – viskas, ką lengvai galima rasti internete, atrodo, turėtų būti nemokama. Visgi, manau, kad piratavimą labiausiai galėtų stabdyti edukacija – visuomenės sąmoningumo didinimas“, – teigia jis.

Dalyvauti diskusijoje kviečiami visi Knygų mugės lankytojai. Renginys vyks šiandien, penktadienį, Forume – LRT studijoje, 18.20 val. Diskusijoje dalyvaus Aida Dobkevičiūtė (Lietuvos leidėjų asociacija), Arvydas Andrijauskas, (Alma littera), Andrius Tapinas (rašytojas, žurnalistas). Renginį moderuos Aidas Puklevičius.

Primename, kad leidyklos „Tyto alba“, „Vaga“, „Alma littera“, „Jotema“ ir „Baltos lankos“ į teismą dėl autorių teisių pažeidimo kreipėsi po to, kai interneto portale Visosknygos.com, neturint leidyklų ir autorių sutikimo naudoti ar atgaminti kūrinius, buvo neteisėtai talpinamos elektroninių knygų kopijos. Sumokėję nustatytą mokestį, portale užsiregistravę vartotojai įgydavo galimybę neribotai siųstis el. knygas. Tokiu būdu portalo valdytojas, neturėdamas teisės į kūrinius, pelnėsi iš juos įsigijusių vartotojų.

Portale Visosknygos.com buvo talpinama daugiau nei 400 leidyklų „Tyto alba“, „Vaga“, „Alma littera“, „Jotema“ ir „Baltos lankos“ išleistų knygų. Preliminariai skaičiuojama, kad autorių teisių savininkams padaryta žala gali siekti apie 225 tūkst. EUR. Iš portalo valdytojo preliminariai siekiama prisiteisti 20 tūkst. EUR dydžio kompensaciją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius