Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kokią kultūrinę programą pasiūlys šių metų olimpiada?

Londono olimpiados talismanai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Londono olimpiados talismanai
Šaltinis: 15min
0
A A

Artėjant Londono olimpiadai, vis intensyviau ruošiama jos kultūrinė programa. Už ją atsakinga Ruth Mackenzie teigė, jog šiuo metu yra pats darbų karštymetis.

Svarbiausias Olimpiados kultūrinių renginių kūrimo kriterijus yra tas, kad tai įvyktų tik vieną kartą gyvenime, rašo Guardian.co.uk. Renginių programa viešai dar nėra paskelbta – ji turėtų būti paviešinta balandžio pabaigoje. Tuomet Londono olimpiados svečiai galės įsitikinti, kokia nepamirštama šventė jų laukia.

Vis dėlto kai kurie įvyksiantys renginiai jau yra žinomi. Tai – Pinos Bausch retrospektyva, taip pat bus rodomi Mike‘o Leigho ir Lynne Ramsay kurti filmai, Martinas Creedas bandys sutelkti visas tautas, skambindamas varpeliu tris minutes be perstojo. Taip pat numatomi įspūdingi fejerverkai virš Windermere ežero ir daugelis kitų įspūdingų renginių.

R. Mackenzie kaip organizatorė buvo paskirta tik prieš dvejus metus. Tuomet kardinaliai pasikeitė olimpiados reputacija. Pasak jos, dveji metai yra per trumpas laikas personalo, atsakingo už meninę programą, subūrimui ir paruošimui.

„Reikia į viską žiūrėti pozityviai, nėra reikalo dejuoti, jog būtų buvę geriau, jei tai būtų įvykę prieš trejus metus. Tai reiškia, jog turėjau dirbti greičiau ir būti ryžtinga, nes laiko abejonėms nėra“, – aiškino organizatorė.

Olimpiados kultūrinės programos kūrimas prisidėjo 2008 rudenį. Ilgą laiką programa neturėjo vieningos idėjos ir buvo kritikuojama, kol meninės programos vadovavimas buvo paskirtas R. Mackenzie. Ilgą laiką pasakymas „kultūrinė olimpiada“ buvo pajuokiamas. Tačiau, pasak R. Mackenzie, kai kuriais atvejais kritika ankstesniam olimpiados komitetui buvo neteisinga: „Jie padarė nemažai sėkmingų darbų.“

Svarbiausiais komiteto darbais R. Mackenzie įvardina „Tate Movie projektą“, kuriame dalyvavo 34 tūkst. vaikų, bei „Lakes Alive“ festivalis, vyksiantis Kambrijoje. Manoma, jog šis festivalis gyvuos dar ilgus metus.

Daug kritikos sulaukė ir olimpiados kultūrinės programos biudžetas. Pasak R. Mackenzie, kol kas yra sunku pateikti tikruosius biudžeto skaičius, nes kuriamų projektų yra daug, o juose dalyvauja daugybė žmonių. Kalbama, jog iš viso suma gali siekti daugiau nei 97 milijonus svarų sterlingų. Palyginimui – vien žaidynių atidarymui ir uždarymui yra skirta daugiau nei 80 milijonų svarų sterlingų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą