Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 23, 09:56

Kokių renginių nepraleisti šią savaitę?

Norint, kad pro akis neprasprūstų mylimos grupės koncertas, o savuosius virtualių ir ne tik renginių maršrutus planuotis būtų lengviau, pristatome 15min rekomendacijas. Ko nepraleisti šią savaitę?
Festivalis „Skamba skamba kankliai“
Festivalis „Skamba skamba kankliai“ / Organizatorių nuotr.

1

Paskaita „Dizaino ypatumai sovietmečiu“

Paskaitos plakatas
Paskaitos plakatas

Paskaita iš didelio visuomenės susidomėjimo sulaukusio ciklo „Aktualioji dailėtyra: naujausios Lietuvos meno tyrimų atodangos“. Šį kartą Živilė Intaitė kviečia susipažint su dizainu sovietmečiu ir ta, kaip jį įkūnijo Feliksas Daukantas.

Kada

Gegužės 24 d. 18 val.

Kur

Nacionalinėje dailės galerijoje

2

Vidurio Rytų ir Šiaurės Afrikos moterų kūrėjų filmai

Kino programos plakatas
Kino programos plakatas

Ši filmų programa – tai šiuolaikinių Artimųjų Rytų ir Šiaurės Afrikos moterų menininkių judančių vaizdų kūrinių rinkinys, kuriame susilieja dokumentika, eksperimentai, mokslinė fantastika ir Arabfuturizmas. Keturių seansų programoje žiūrovai išvys menininkių iš Libano, Palestinos, Egipto, Maroko bei jų diasporos kūrinius. Pirmojoje peržiūroje režisierės Mary Jirmanus Saba dokumentinis filmas „Stipriau už meilę“.

Kada

Gegužės 26 – liepos 1 d.

Kur

Po Liubarto tiltu, Vilniuje

3

R.Jurėnaitės knygos „Daugiakalbiai peizažai 1971-2021“ sutiktuvės

Rengėjų nuotr./Prof. Raminta Jurėnaitė
Rengėjų nuotr./Prof. Raminta Jurėnaitė

Lietuvių dailėtyrininkė, parodų kuratorė, ilgametė Vilniaus dailės akademijos dėstytoja, profesorė pristatys nujausią savo knygą – straipsnių rinkinį, kuriame fiksuojami penki Lietuvos dailės gyvenimo dešimtmečiai.

Kada

Gegužės 26 d. 18.30 val.

Kur

MO muziejuje

4

„Skamba skamba kankliai“

Rengėjų nuotr./„Skamba skamba kankliai“
Rengėjų nuotr./„Skamba skamba kankliai“

49 kartą Vilniuje vyks tarptautinis folklorinės muzikos festivalis, kviesiantis klausytis koncertų sostinės senamiesčio erdvėse, apsilankyti amatų mugėje, trypti festivalio šokiuose. Šalia tradicinių renginių netrūks ir naujų muzikinių įvykių, tokių kaip „Tradicijų akiračiai“, „Nakties muzika“, „Festivalio kinas“, „Naktinės dūzgės“ ir kiti.

Kada

Gegužės 26-29 d.

Kur

Vilniuje

5

„Open House Vilnius“

Atviros architektūros savaitgalio plakatas
Atviros architektūros savaitgalio plakatas

Atviros architektūros savaitgalis kviečia aplankyti daugiau kaip 50 išskirtinių pastatų Vilniaus mieste. Atviros architektūros savaitgalio metu istorijas pasakoja Vilniaus pastatai, kurie įprastai yra visiškai arba iš dalies neprieinami visuomenei. Ekskursijos nemokamos, renginys atviras visiems.

Kada

Gegužės 28-29 d

Kur

Vilniuje

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą