Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 01, 10:18

Kokių renginių nepraleisti šią savaitę?

Norint, kad pro akis neprasprūstų mylimos grupės koncertas, o savuosius virtualių ir ne tik renginių maršrutus planuotis būtų lengviau, pristatome 15min rekomendacijas. Ko nepraleisti šią savaitę?
„L'absolu“
„L'absolu“ / Jérôme Vila nuotr.

1

Vėduoklių gamybos dirbtuvės

Vilniaus muziejus kviečia visus norinčius ir visas norinčias į vėduoklių gaminimo dirbtuves. Pasigaminkite vėduoklę sau patys ir pačios. Visas reikalingas priemones suteiks muziejus, o dirbtuvių metu galėsime drauge apžiūrėti veikiančią parodą „Apie patogumą ir grožį: pokyčiai vilniečių namuose 1870–1918 metais“. Čia eksponuojamos net šešios vėduoklės, o su viena ekspozicijos erdvėse esančia vėduokle galite nusifotografuoti.

Kada

rugpjūčio 3 d., 19.00 val.;

Kur

Vilniaus muziejus, Vokiečių g. 6;

Kiek

10 Eur.

2

Lietuviškos kino klasikos dienos

Lietuvos kino centras jau ketvirtą vasarą iš eilės kviečia šalies žiūrovus prie kino ekranų nemokamai žiūrėti Lietuvos kino klasikos lobyno filmus ir mėgautis suskaitmenintų ir restauruotų filmų šiuolaikine vaizdo ir garso kokybe.

Per dvi renginio dienas 10-tyje Lietuvos miestų ir miestelių, 13-oje kino teatrų ir kultūros centrų bus surengti net 34 nemokami kino seansai. Filmai pasieks Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Marijampolės, Utenos, Telšių, Anykščių, Birštono ir Nidos kino ekranus.

Kada ir kur

visą informaciją skaitykite čia;

Kiek

nemokamus bilietus į kino seansus žiūrovai kviečiami atsiimti renginio dieną kino teatrų kasose arba internetu, kultūros centruose įėjimas laisvas.

3

Šokio spektaklis „Spiralė“

Jean-Louis Fernandez nuotr./„ConTempo“
Jean-Louis Fernandez nuotr./„ConTempo“

Viena milžiniška 7 metrų aukščio metalinė spiralė. Trys didelės, sujungtos, tuščiavidurės kilpos. Penkios akrobatės, užpildančios monumentalią konstrukciją gyvastimi ir paverčiančios ją atskiru pasauliu, kuriame pasakojama galios ir išlikimo istorija.

Žmogiškos ištvermės išraiška gravitacinės jėgos lauke. Taip trumpai galima apibūdinti akrobatinį pasirodymą „Spiralė“, gniaužiantį kvapą dėl stiprybės reikalaujančios kompozicijos, ore tvyrančios įtampos ir pagrindinio principo būti čia ir dabar.

Iš pietų Prancūzijos kilusi pasirodymo autorė Chloé Moglia gilinosi į akrobatikos su trapecija technikas ir kovos menus. Kaip teigia menininkė, būtent pastarieji paskatino ją atrasti būdą dirbti su jėga, neprarandant žmogiškojo atvirumo ir jautrumo. Už cirko meną „Société des Auteurs et Compositeurs Dramatiques“ premija apdovanota laureatė 2009 m. pradėjo dirbti su kolektyvu „Rhizome“, kurio repertuare susijungia pagrindiniu kūrybiniu įkvėpimo šaltiniu tapę kovos menai, drąsa kelti jautrius klausimus ir eksperimentuoti.

Kada

rugpjūčio 1–3 d., 18.00 val.

Kur

Vienybės aikštė, Kaunas;

Kiek

nemokamai.

4

Šokio spektaklis „L’absolu“

Organizatorių nuotr./Boriso Gibé spektaklis „L‘Absolu“
Organizatorių nuotr./Boriso Gibé spektaklis „L‘Absolu“

Akrobatinis pasirodymas „L’absolu“ (rež. Boris Gibé ir Les Choses de Rien) yra poetinis šuolis į mūsų sielą. Tai pasirodymas, kuris, keliaujant iš imanencijos į transcendenciją, iš vidaus į išorę, iš tikrovės į vaizduotę, grąžina emocijas į mūsų gyvenimo centrą.

B.Gibé – egzistencializmo filosofijos įkvėptas prancūzų akrobatas. Menininkas nuo 2004 m. dirba su savo įkurta trupe „Les Choses de Rien“ ir eksperimentuoja su šiuolaikinio šokio ir cirko išraiškomis. B. Gibé kūrybiniai tyrinėjimai sukasi aplink pasaulio suvokimą ir žmogaus, įsprausto į absurdiškus rėmus, būseną. Jo kūryboje formuojamas intymus mikrokosmas pažadina žiūrovų vizualinius, juslinius ir emocinius įspūdžius ir siūlo naują žiūros kampą.

Kada

rugpjūčio 3–7 d., rugpjūčio 10–14 d., rugpjūčio 17–21 d., 18.00 val.

Kur

Steigiamojo Seimo aikštė, Kaunas;

Kiek

Suaugusiems 16 Eur., moksleiviams, studentams, senjorams, neįgaliesiems festivalio bilieto kaina – 8 Eur.

5

Jubiliejinis muzikinio teatro GALA koncertas

Olesios Kasabovos nuotr./T.Ambrozaitis ir Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras
Olesios Kasabovos nuotr./T.Ambrozaitis ir Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras

Koncerte pasirodys teatro solistai Beata Ignatavičiūtė, Dalia Kužmarskytė, Rita Petrauskaitė, Mindaugas Rojus, Vilius Trakys bei kviestiniai dainininkai – Almas Švilpa, Tarasas Shtonda (Ukraina), Kristianas Benediktas ir Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras. Renginio metu bus atliekamomis gražiausios arijos iš populiariausių operų, operečių ir miuziklų. Diriguos teatro vyriausiasis dirigentas Tomas Ambrozaitis.

Kada

rugpjūčio 7 d., 18.00 val.;

Kur

Klaipėdos Elingas, Klaipėda;

Kiek

nuo 14 iki 30 Eur.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą