Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 26, 11:21

Kokių renginių nepraleisti šią savaitę?

Norint, kad pro akis neprasprūstų mylimos grupės koncertas, o savuosius virtualių ir ne tik renginių maršrutus planuotis būtų lengviau, pristatome 15min rekomendacijas. Ko nepraleisti šią savaitę?
Roberto Wilsono spektaklis „Dorianas“
Roberto Wilsono spektaklis „Dorianas“ / Lucie Jansch nuotr.

1

Filmo „Vesper“ premjera

Luko Šalnos ir Ievos Juros nuotr./Kadras iš filmo „Vesper“
Luko Šalnos ir Ievos Juros nuotr./Kadras iš filmo „Vesper“

Kristinos Buožytės ir Bruno Samper filme – 13-metės Vesper istorija. Mergaitė nenuleidžia rankų – namuose slaugo sunkiai sergantį tėvą, o miško gilumoje imasi biologinių eksperimentų. Pasauliui reikia išradimo, kuris padės išmaitinti žmoniją. Lemtinga pažintis įkvepia Vesper sukaupti jėgas, išmonę ir protą, kad pasiektų savo tikslą.

Kada

rugsėjo 27 d.

Kur

visuose „Forum Cinemas“ – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose;

Kiek

7,70 eurai.

2

„Poetinis Druskininkų ruduo“

123RF.com nuotr./Knygos
123RF.com nuotr./Knygos

Vilniuje ir Druskininkuose vyks 33-iasis tarptautinis literatūros festivalis „Poetinis Druskininkų ruduo“. Festivalis tradiciškai prasidės šių metų almanacho pristatymu trečiadienį.

Kada

rugsėjo 28 d.–spalio 4 d.;

Kur

Vilnius ir Druskininkai;

Kiek

nemokamai.

3

Simpoziumas „Erdvės politika“

Luko Balandžio / 15min nuotr./SODAS 2123
Luko Balandžio / 15min nuotr./SODAS 2123

Simpoziumas „Erdvės politika“ sutelkia disciplinų ribas peržengiančias tyrėjų ir praktikų, architektų bei menininkų patirtis ir kviečia kartu nagrinėti, kaip politiniai klausimai persipina su erdvės kūrimo reiškiniais skirtinguose masteliuose: nuo mažiausių erdvės vienetų ir mūsų tarpusavio santykių namų erdvėse, iki susitarimų, formuojančių regionus ir geopolitines teritorijas. Visą programą skaitykite čia.

Kada

rugsėjo 29–spalio 2 d.;

Kur

Kultūros kompleksas „Sodas 2123“, Vilnius;

Kiek

nemokamai.

4

Spektaklio „Meilė“ premjera

Klaipėdos dramos teatro nuotr./Spektaklio „Meilė“ repeticijų akimirka
Klaipėdos dramos teatro nuotr./Spektaklio „Meilė“ repeticijų akimirka

Naujausiame Agatos Dudos-Gracz spektaklyje bus tragizmo ir juoko, žiaurumo ir užuojautos. Tiesmuko brutalumo ir filigraniško subtilumo. Bus meilės ir mirties.

Spektaklio veiksmas vyksta nežinomame pasaulio užkampyje. Jame gyvena žmonės – neturtingi, įtariai žiūrintys į visokias naujoves, užstrigę savo krikščioniškai pagoniškoje mitologijoje. Gyventojų kaime likę nebedaug, o tie, kurie liko, persipynę vienas su kitu sunkiai atnarpliojamais giminystės ryšiais. Kartais atrodo, kad ir jie patys nelabai tas giminystes atseka – gal todėl vadina vienas kitą ne itin pagarbiomis pravardėmis.

Kada

spalio 1–2 d.;

Kur

Klaipėdos dramos teatras, Klaipėda;

Kiek

nuo 11.15 iki 31.15 eurų.

5

Spektaklio „Sausasis sezonas“ rodymas

Jeano Luco Beaujaulto nuotr./ „Sausasis sezonas“
Jeano Luco Beaujaulto nuotr./ „Sausasis sezonas“

Apie režisierės Phia'os Ménard spektaklį „Sausasis sezonas“ kalbėjo festivalio „Sirenos“ meno vadovė: „Kai pamačiau šį spektaklį Avinjono festivalyje 2018 m., likau sukrėsta to, kaip įtaigiai kūrėjai mane panardino į pasaulį, kuriame nebevyravo binarinė lyties sąvoka.

Spektaklio scenografija – balta dėžė, kuri simbolizuoja patriarchalinę struktūrą. Pastaroji aižėja ir trūkinėja tada, kai elgiamės ne taip, kaip numatyta taisyklėse, kai kovojame ir maištaujame. Tačiau kovojame savo kūnais, kurie gražūs ir trapūs, tvirti ir itin pažeidžiami. Jie sugeba peržengti ribas, kurias jiems primeta visuomenė ir kurti naujus poetinius ritualus, galimus ateities scenarijus, kaitinančius mūsų visų vaizduotę.“

Kada

spalio 1–2 d., 19 val.;

Kur

Lietuvos nacionalinis dramos teatras, Vilnius;

Kiek

28 eurai.

6

Spektaklio „Dorianas“ premjera

Akimirka iš spektaklio „Dorianas“ / D.Stankevičiaus nuotr.
Akimirka iš spektaklio „Dorianas“ / D.Stankevičiaus nuotr.

„Dorianas“ – pasaulinį pripažinimą pelniusio režisieriaus Roberto Wilsono premjera Nacionaliniame Kauno dramos teatre, kuriama kartu su Vokietijos D’haus teatru Diuseldorfe. R.Wilsonas – vienas svariausių mūsų laikų teatro kūrėjų, pakeitęs žiūrovų suvokimą apie vyksmą scenoje. Jo kūriniuose dera šokio, performanso, architektūros, tapybos, muzikos ir dramos elementai.

Kada

spalio 1–2 d., rodoma iki lapkričio 20 d.;

Kur

Nacionalinis Kauno dramos teatras, Kaunas;

Kiek

nuo 20 iki 45 eurų.

7

„Lokys, liūtas ir šakelė“

Kadras iš filmo/ Lav Diazo „Kai bangos išnyks“
Kadras iš filmo/ Lav Diazo „Kai bangos išnyks“

Pagrindinių pasaulio kino festivalių koncentratas – vienuolika filmų – bus pristatyti savaitės trukmės programoje. Žiūrovai pamatys mylimų režisierių, tokių kaip François Ozonas, Rubenas Östlundas, filmus, sinefilų simpatijas ir apdovanojimus pelniusias juostas. Filmus rodys ne tik Vilniaus, bet ir Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės ir Alytaus kino teatrai.

Kada

spalio 4–9 d.;

Kur

Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės ir Alytaus kino teatruose;

Kiek

žiūrėti teatro puslapyje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą