Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kongresų rūmuose – ironiška tragikomedija su juoko ašaromis (video)

Muzikantai G.Kremeris ir duetas „Igudesmanas ir Joo“
Organizatorių nuotr. / Muzikantai G.Kremeris ir duetas „Igudesmanas ir Joo“
Šaltinis: 15min
0
A A

Kur baigiasi tragedija ir prasideda komedija? Legendinis smuikininkas Gidonas Kremeris kartu su virtuozų muzikantų ir komikų duetu „Igudesmanas ir Joo“ bei kameriniu orkestru „Kremerata Baltica“ kviečia kritiškai ir linksmai pažvelgti į klasikinę muziką. Staigmenos ir juokas pro ašaras žiūrovų laukia spalio 25 dieną Vilniaus Kongresų rūmuose.

G.Kremeris netikėtai susivienijo su duetu „Igudesmanas ir Joo“, kurie ir patys sulaukė milžiniško populiarumo interneto svetainėje „Youtube“, kur sudomino per 15 milijonų žiūrovų. Todėl po pasaulį gastroliuojantys muzikantai į muzikinę kelionę – tragikomediją „Being Gidon Kremer“ kviečia ir Lietuvos publiką. Muzikantai Lietuvoje viešės tik vieną dieną. Sostinės Kongresų rūmuose spalio 25 dieną jie surengs du koncertus – ryte ir vakare.

Užsitarnavęs „ypatingo muzikanto ypatingiems žmonėms ypatingą reputaciją“, G.Kremeris scenoje „diriguoja“ mini spektakliams. Istorija prasideda mokyklos klasėje, kur mokytojas verčia savo mokinius maišyti įvairius muzikinius žanrus, įsakydamas orkestrui groti airiškus šokius, o J.S.Bachą paversdamas A.Piazzolla. Koncerto pabaigoje žiūrovas nukeliamas į įrašų studiją, kur itin entuziastingas prodiuseris terorizuoja atlikėjus savo reklaminėmis idėjomis. Visos šios beprotybės metu muzikantai trokšta griežti pirmuoju smuiku – būti G.Kremeriu, todėl jį mėgdžioja.

Svarbiausia koncerto tema – kinas, kurią tarp J.S.Bacho, A.Dvoržako, I.Dunajevskio, J.Haydno, A.Igudesmano, R.Hyung-ki Joo, G.Mahlerio, V.A.Mozarto, S.Prokofjevo, D.Šostakovičiaus, J.Štrauso šedevrų atpažinti padeda novatoriškos kompozitorių E.Morricone bei N.Rota kūrinių aranžuotės. Pop ir klasikinės muzikos kova. Kas laimės? Atsakymas į šį klausimą – jau netrukus Kongresų rūmų scenoje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą