Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2019 liepos 12d. 18:03

Kristupo vasaros festivalyje – Vilnius Stanislovo Moniuškos akimis

Kristupo vasaros festivalyje – Vilnius Stanislovo Moniuškos akimis
Projekto partnerio nuotr. / Kristupo vasaros festivalyje – Vilnius Stanislovo Moniuškos akimis

Mėgautis vasarišku oru, sužinoti įdomiausias Vilniaus paslaptis ir pasilepinti gera muzika – tiek dalykų vienu kartu kviečia patirti Kristupo vasaros festivalis drauge su „Gatvės gyvos“ gidais ekskursijose-koncertuose „Išgirsk Vilnių: Stanislovas Moniuška“.

Praėjusių metų festivalio naujovė – ekskursijos po koncertų erdves su gidu Albertu Kazlausku – sulaukė didelio pasisekimo. Tad šiemet jos papildomos koncertu ir skiriamos primirštai XIX a. Vilniaus kultūrinio gyvenimo sielai – kompozitoriui Stanislovui Moniuškai, švenčiančiam 200-ąsias gimimo metines.

Kas buvo pirmasis šio kompozitoriaus bestseleris, kur jis sutiko savo pirmąją ir vienintelę meilę, kur slėpėsi nuo namus užgulusių kreditorių ir kodėl kelis metrus iki savo mėgstamos kavinės „Bemo“ važiuodavo karieta? Kas jį pakerėjo Vilniuje ir kodėl čia kūrėjas praleido 18 savo gyvenimo metų? Šios bei daugelis kitų įdomiausių istorijų slypi už kone kasdien matomų pastatų sienų...Jas pasiruošę atskleisti gidai tiki, jog po pasivaikščiojimo, Vilnių ne tik kitaip matysite, bet ir išgirsite. Juolab, kad kiekvieną ekskursiją vainikuos vis kitas koncertas atrestauruotoje Adomo Mickevičiaus viešosios bibliotekos salėje.

Projekto partnerio nuotr./Kristupo vasaros festivalyje – Vilnius Stanislovo Moniuškos akimis
Projekto partnerio nuotr./Kristupo vasaros festivalyje – Vilnius Stanislovo Moniuškos akimis

Liepos 16 d. kelionę po XIX a. Vilnių užbaigs aksominio balso savininkė, romansų primadona tituluojama Liuba Nazarenko, atlikdama lietuvių ir rusų romansus. Daugiau nei 20 metų dainuojanti romanus atlikėja sako jog, jai tai – ir džiaugsmas, ir didžiulė palaima. Kaip pastebi dainininkė, per daugelį metų ir pasaulis, ir žmonės pasikeitė negrįžtamai, tačiau romansuose apdainuojami meilė, aistra, neapykanta bei ilgesys aktualūs ir šiandien, todėl romansų žanras nepavaldus laikui ir yra mėgstamas iki šiol.

Rugpjūčio 1 d. į muzikinį saloną nukels gitaros garsai kartu su gitaristu, dainininku Chrisu Ruebensu. Didžiąją koncerto dalį sudarys autoriniai atlikėjo kūriniai, sulaukę plataus pripažinimo pasaulyje. Jie žavi egzotiškais garsovaizdžiais, pagavia melodine linija, skoningu įvairių kultūrų, stilių, žanrų deriniu.

Projekto partnerio nuotr./Kristupo vasaros festivalyje – Vilnius Stanislovo Moniuškos akimis
Projekto partnerio nuotr./Kristupo vasaros festivalyje – Vilnius Stanislovo Moniuškos akimis

Paskutiniame koncerte, rugpjūčio 21 d., saloninį muzikavimą primins seserų Dūdaičių duetas. Dainininkė Marija Dūdaitė ir pianistė Ieva Dūdaitė yra itin laukiamos didžiausiose koncertų salėse ir muzikos festivaliuose. Aktyviai koncertuojančio dueto moto – „mūsų muzika iškalbingesnė už žodžius!”.

Ekskursijos-koncertai „Išgirsk Vilnių: Stanislovas Moniuška“ vyks liepos 16 dieną bei rugpjūčio 1 ir 21 dienomis. Jos rengiamos drauge su Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriatu, Lenkijos institutu Vilniuje, Lenkijos Respublikos ambasada.

Kristupo vasaros festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Partnerio turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/