2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kultūros komitetas: tikisi pozityvių sprendimų dėl Stasio Eidrigevičiaus menų centro

Sausio 6 d. posėdyje, vykusiame nuotoliniu būdu, Seimo Kultūros komitetas svarstė parlamentinės kontrolės klausimą dėl meno centro Panevėžyje statybų. Komitetas, reaguodamas į visuomenės atstovų susirūpinimą dėl Panevėžyje kuriamo Stasio Eidrigevičiaus menų centro (SEMC), pakvietė suinteresuotuosius asmenis diskusijai.
Vytautas Juozapaitis
Vytautas Juozapaitis / Luko Balandžio / 15min nuotr.

Komitetas išklausė Panevėžio miesto savivaldybės, Kultūros ministerijos, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos, Valstybinės kultūros paveldo komisijos, Centrinės projektų valdymo agentūros, Panevėžio dailės galerijos, NVO „Meno avilys“, pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti Garsą“ atstovų nuomones dėl SEMC projekto.

Kultūros ministras Simonas Kairys atkreipė dėmesį, kad Stasio Eidrigevičiaus menų centras svarbus ne tik Panevėžiui, bet ir visai Lietuvai, ir apgailestavo, kad Panevėžio miesto savivaldybei pritrūko patirties, vadybinių gebėjimų įgyvendinant projektą.

Visuomenininkams aktyviai priešinantis kino teatro „Garsas“, vietoj kurio numatoma statyti SEMC, griovimui, praėjusių metų rugpjūtį dailininkas, grafikas S. Eidrigevičius viešai pareiškė atsisakantis suteikti teisę menų centrui naudoti savo vardą ir dovanoti šiam centrui savo darbų kolekciją.

Visgi, pasak S. Kairio, „menininkas tikrai lieka procese, bet yra tam tikrų sąlygų, jas mes girdime ir bandysime, kaip ministerija, įsitraukti ir šiek tiek moderuoti visą šitą dialogą arba tiksliau jo nebuvimą“.

Komiteto nariams abejonių sukėlė visuomenininkų keliami klausimai dėl kino sklaidos, tačiau Panevėžio miesto savivaldybės meras Rytis Račkauskas užtikrino, kad naujajame centre bus įrengta ir kino salė, kurioje bus rodomas nekomercinis kinas.

Kultūros komitetas tikisi sėkmingo ir rezultatyvaus Kultūros ministerijos tarpininkavimo tarp Panevėžio miesto savivaldybės, žymaus menininko ir suinteresuotųjų grupių ir ketina tęsti šio klausimo parlamentinę kontrolę Seimo pavasario sesijos metu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“