2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kultūros ministerija už 25 tūkst. eurų aiškinsis „piratavimo“ lygį Lietuvoje

Kultūros ministerijos inicijuotą tyrimą dėl piratavimo lygio šalyje už 25 tūkst. eurų atliks „KOG institutas“. Jis sukurs nelegalaus turinio vartojimo lygio nustatymo metodiką ir ja remiantis atliks bandomąjį tyrimą.
Kompiuteris
Kompiuteris / 123RF.com nuotr.

„Tyrimas yra dviejų dalių, dvipusis: visos Lietuvos gyventojų, bendrasis, ir atskirai jaunimo grupės“, – BNS sakė Kultūros ministerijos Visuomenės informavimo ir autorių teisių politikos grupės vadovas Deividas Velkas.

Jo teigimu, Europos Sąjungos institucijos atlieka tarptautinius piratinio turinio tyrimus, tačiau jie nėra pakankamai išsamūs.

„Nėra šie tyrimai labai aktualizuoti pagal konkrečią šalį, norime patys turėti savo atsakymus apie savo šalį ir pagal juos atitinkamai modeliuoti politinius sprendimus: ko trūksta, kur kažkas neveikia“, – kalbėjo D.Velkas.

Pasak ministerijos atstovo, „KOG instituto“ parengta metodika vėliau bus naudojama atliekant pakartotinius „piratavimo“ lygio tyrimus.

Bandomąjį tyrimą tikimasi parengti iki ateinančios vasaros.

Kultūros ministerijos duomenimis, Lietuvoje piratinio turinio vartojimas išlieka rimta problema, nors situacija ir gerėja.

Remiantis piratavimo rinką ir mastą tiriančios įmonės MUSO duomenimis, kuriuos savo tyrime gegužę pateikė Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), pagal vidutinį vartotojų apsilankymų skaičių per metus piratinėse interneto svetainėse Lietuva pernai užėmė penktą vietą.

Tuo metu 2018 metais Lietuva Bendrijoje pagal šį rodiklį buvo antra.

LRTK vertinimu, Lietuvoje 85 proc. piratinių svetainių turinio sudaro neteisėtas audiovizualinis turinys – filmai ir serialai, 10 proc. – knygos, likusi mažuma – muzika, kitas turinys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“