Dabar populiaru
Publikuota: 2013 liepos 4d. 16:45

Kultūros naktį Gedimino kalno papėdės žibintai pasipuoš mezginiais

„Kultūros nakties“ akimirka
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Kultūros nakties mezginiai

Liepos 5 d., penktadienį, „Mezgimo zona“ ir mezgimo klubas kviečia mezgėjas kartu mezginiais nuspalvinti žibintų stulpus Gedimino kalno papėdėje – nuo įėjimo į kalną iki Arsenalo.

„Jau trečius metus „Mezgimo zona“ kartu su mezgimo klubu prisijungia prie Vilniuje vykstančios Kultūros nakties renginių. Prieš metus šio renginio metu mezginiais papuošėme keletą medžių V. Kudirkos aikštėje. Patiko. Ir mums, ir vilniečiams, ir miesto svečiams. Todėl šiemet taip pat dalyvaujame Kultūros naktyje su miesto mezginiais (Urban Knitting)“, – sakė „Mezgimo zonos“ savininkė Sonata Eidikienė.

Miesto mezginiai – dar nauja gatvės meno rūšis, ji prasidėjo tik 2005 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet jau išplito visame pasaulyje ir džiugina ne vieno praeivio akį. Šis menas vis labiau populiarėja ir Lietuvoje. Miesto mezginiais vietinės mezgėjos jau yra papuošusios keletą objektų Vilniuje, Kaune, Biržuose ir Šilutėje.

„Garsieji Gedimino laiškai (paremti darbais) nutiesė tiltą tarp pagoniškos Lietuvos ir visos krikščioniškosios Europos, todėl Gedmino kalno žibintų dekorui nusprendėm panaudoti tilto motyvą. Tilto tarp dangaus ir žemės. Kiekvienas žibintas pasipuoš skirtingomis vaivorykštės spalvomis. Labai kviečiame visus dalyvauti tiek pačią renginio dieną, tiek pasiruošiamuosiuose darbuose“, – pasakojo S. Eidikienė.

Visi norintys dalyvauti renginyje kviečiami 15 val. su mezginiais, žirklėmis, vąšeliais, adatom ir siūlais rinktis Gedimino kalno papėdėje. Iš anksto numegzti ir nunerti gabaliukai bus dėliojami pagal spalvas ir kalnas bus juosiamas vaivorykštės juosta. Daugiau informacijos www.mezgimozona.lt.

Temos: 2 mezginiai Naktis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos