2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Kuprevičius tęsia varpų muzikos koncertų tradiciją

Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje kiekvieną savaitgalį po pietų (16 valandą) kauniečiai nemokamai gali pasiklausyti varpų muzikos, kurios garsai nusitęsia toli už muziejaus ribų. Kauno karilionu kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį čia ištikimai reguliariai skambina garsus kompozitorius Giedrius Kuprevičius ir Julius Vilnonis.
Kompozitorius Giedrius Kuprevičius
Kompozitorius Giedrius Kuprevičius / Kęstučio Vanago/BFL nuotr.

„Šie koncertai – reguliarūs ir vyksta bet kokiu oru: ar pūga, ar lyja, ar karšta. Juose atliekama labai įvairi muzika – nuo liaudies iki modernios, nuo džiazo melodijų iki populiarių melodijų. Varpais grojama praktiškai visa muzika, – pasakojo G. Kuprevičius. – Vieną dieną paprastai groju aš, kitą – Julius. O abudu grojame tik iškilmingomis progomis.“

Šį šeštadienį smalsūs klausytojai galės pasiklausyti G. Kuprevičiaus, o sekmadienį – J. Vilnonio atliekamų kūrinių. Taip muzikai tęsia jau daugiau nei pusę amžiaus skaičiuojančią varpų muzikos koncertų tradiciją.

„Tokie koncertai Kaune vyksta nuo 1956 metų praktiškai be pertraukų. Pirmiausia varpais grojo mano tėvas Viktoras Kuprevičius, vėliau pradėjau groti ir aš, dar vėliau (1983 m.) prisijungė Julius“, – teigė kompozitorius.

Nors paprastais savaitgaliais, anot muzikanto, varpų muzikos koncertai sulaukia nedaug klausytojų, švenčių dienomis jų suplūsta keli šimtai.

„Sulaukti nedaug žmonių – normalus dalykas. Visame pasaulyje, kur grojama varpais, vasarą klausytojų susirenka daug, o žiemą jie ir taip girdisi plačiai, – dėl klausytojų skaičiaus nesijaudina G. Kuprevičius. – Daugiausia ateina jaunos šeimos su vaikais, tai mes su jais pabendraujame, parodome.“

Lietuvoje yra tik 2 tokie instrumentai – Kauno 35 varpų karilionas, atlietas Belgijoje 1935 metais, ir Klaipėdos 48 varpų karilionas, lietas Vokietijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“