Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kuršių nerijos istorijos muziejuje – jūros dovanotos skulptūros

Kuršių nerijos istorijos muziejuje – unikalių skulptūrų paroda.
Kuršių nerijos istorijos muziejaus nuotr. / Kuršių nerijos istorijos muziejuje – unikalių skulptūrų paroda.
Šaltinis: 15min
0
A A

Neringos muziejai maloniai kviečia pamario gyventojus ir svečius į menininko Vytauto J. Kavaliausko medžio skulptūrų parodos „Skulptūros“ šventinį atidarymą, kuris vyks gegužės 5 d., 17 val. Kuršių nerijos istorijos muziejuje (Pamario g. 53, Nida).

Ši paroda, tokiu lakonišku ir simboliniu pavadinimu, kvies visus įsiklausyti į jūros dovanų – „laiškų“ eilutes, įrėžtas medžio kūne, kurias skulptorius jautriai ir sąmojingai bando mums iššifruoti. Visos skulptūros, kurias išvysite parodoje, sukurtos ypatingo dueto – jūros ir Vytauto J. Kavaliausko rankų.

Neringoje gyvenantis Vytautas Juozas Kavaliauskas pasirinko savitą kūrybos kelią: vaikšto jūros pakrante ir renka po audrų į krantą išmestus medžio gabalus – savotiškus „laiškus“. Jų keliones ir istorijas liudija randai, lūžiai, gilios raukšlės, nugludintos formos – užkoduotos „laiško“ eilutės.

Vėliau, ilgai žvelgdamas į kiekvieno jūros padovanoto medžio kūną, panirdamas į bendravimą su juo, kūrėjas bando perskaityti atplukdytą žinią: vietomis atsargiai nuimdamas apnašas, tobulindamas jūros druskos prisodrintą medžio „rūbą“. Kartais jūros „laiškų“ formos modeliuojamos, kartais paliekamos pirmapradės, taip bandant atskleisti „pamatytą“ skulptūros visumą, jos prigimtį, spalvas, tekstūros grožį ir įvairovę.

Paroda bus eksponuojama iki birželio 15 d.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą