Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Legendinis Gruzijos rankų šešėlių teatras vaidins Lietuvos vaikams

Gruzijos šešėlių teatras
Teatro nuotr. / Gruzijos šešėlių teatras
Šaltinis: 15min
0
A A

Pirmadienį iš Gruzijos sostinės Tbilisio į Vilnių atskrido gruzinų „Budrugana Gagra“ šešėlių teatras. Jam vadovauja legendinis Gruzijos aktorius ir režisierius prof. Gela Kandelakis. Su unikalia programa į Lietuvą kartu su aktoriais jis atvyko pirmą kartą. Jau šį šeštadienį, vasario 28 d., Vilniaus Keistuolių teatre bus parodyti keturi spektakliai vaikams „nuo 6 iki 106 metų”. Trupė Lietuvoje viešės iki kovo 8 dienos ir taip pat vaidins Kaune, Klaipėdoje bei Palangoje.

Lietuvos kultūros atašė Gruzijoje ir Ukrainoje dr. Gabrielė Žaidytė „Budrugana Gagra“ teatrą atvykti į Lietuvą kvietė jau ne vienerius metus.

 

„Tačiau žinant jų ypač aukštą moralinių vertybių kartelę – vaidinti tiems, kurie teatrą mato galbūt pirmą ir paskutinį kartą, o ne tiems, kas yra pertekęs kultūros ir liaupsių – prisikviesti šiuos unikalius talentus nebuvo lengva. Savo šalyje jie vaidina ten, kur nevažiuoja beveik niekas ir teikia džiaugsmo tiems, kas teatro daugiau gal niekad ir nematys“, – pasakoja gruzinų rankų šešėlių teatro gastrolių Lietuvoje iniciatorė dr. Gabrielė Žaidytė.

„Į Lietuvą atiduoti to, ką turime geriausia – savo talentus – atvažiavome todėl, kad kultūra – tai galingiausias ginklas, kai siekiame laisvės ir taikos. Todėl, kad tikime, jog šalyje, kuri mums taip daug morališkai padėjo, kai buvo labai sunku, galėsime parodyti tai, kas yra geriausia, sukursime dialogą, kuris mums padės palaikyti vienas kitą, kai to jums ar mums labai reikės“, – sako į Vilnių atvykęs prof. Gela Kandelakis.

Kino mylėtojams jis yra žinomas kaip vienas iš pagrindinių garsaus gruzinų režisieriaus Otaro Joselianio filmų aktorių. Pirmadienį į Vilnių atvykusi jo aktorių trupė – jau antroji. Pirmoji buvo suburta dar 1985 metais ir turėjo tą pačią misiją – keliauti ir spektaklius rodyti ypač sunkiai pasiekiamuose Gruzijos regionuose. Dabartiniai teatro aktoriai yra Valstybinės Tbilisio Šoto Rustavelio kino ir teatro akademijos studentai, po Rusijos-Gruzijos konflikto pabėgę iš Abchazijos ir apsigyvenę Tbilisyje. Taip 1997 metais prof. Gela Kandelakis subūrė antrąją, eksperimentinę, teatro ir kino programos studentų grupę, kuri, išsibarsčius pirmajai, po metų tapo antrąja „Budrugana“ rankų šešėlių teatro trupe.

„Prie teatro pavadinimo buvo pridėtas dar vienas žodis – „Gagra“ – nedidelio miestelio Gagra Abchazijoje garbei. Abchazija – tai vieta, kur dabartiniai aktoriai kažkada gyveno, iš kurio buvo išvaryti ir į kurį grįžti svajoja visi iki vieno, nežinodami, ar dėl politinės situacijos kada jį dar pamatys“, – pasakoja LR Kultūros atašė Gruzijoje dr. Gabrielė Žaidytė.

1991 metais Gruzijos šešėlių teatras su didžiuliu pasisekimu dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Les Semaines De La Marionette A Paris“ (Paryžiuje), vėliau sėkmingai rodė spektaklius įvairiuose tarptautiniuose Gruzijoje vykusiuose festivaliuose, taip pat tarptautinį pripažinimą pelnė ir Gruzijos vardą garsino tarptautiniame lėlių teatrų festivalyje „Puppetry`93“ JAV.  Lietuvoje gruzinai aktoriai ne tik vaidins, bet ir susitiks su menų specialybių studentais, profesine patirtimi dalinsis su teatro režisieriumi Aidu Giniočiu ir kitais.

„Budrugana Gagra” teatras jau yra pastatęs per 60 spektaklių.

„Budruguna Gagra” gruzinų šešėlių teatro spektakliai vyks:

  • vasario 28 d., šeštadienį, Vilniaus Keistuolių teatre 15 val.,

  • vasario 26 d. Kaune Henriko Gulbino Džiazo klube (Kęstučio g. 6) 19 val.,

  • kovo 5 d. Klaipėdos Parodų rūmuose (Aukštoji g. 1)

  • kovo 6 d. Palangos “Kultūros centre” (Vytauto g. 35) 19 val.,

Prof. Gelos Kandelakio filmų vakaras ir susitikimas vyks kovo 2 d. 18.30 val., pirmadienį, Vilniaus „Skalvijos“ kino centre.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Vaikas Gruzija