TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvą aplankys vienas garsiausių ritmenbliuzo atlikėjų – Saxas Gordonas

saxgordon
Festivalio "Pasaulio muzika gyvai '12" organizatorių nuotr. / Saxas Gordonas Lietuvoje viešės paskutinėmis rugpjūčio dienomis.
Šaltinis: 15min
0
A A

„GM gyvai“ džiaugiasi festivaliui „Pasaulio muzika gyvai’12“ pristatydami nepakartojamą saksofono meistrą Saxą Gordoną iš Jungtinių Amerikos Valstijų.

Vienas įdomiausių ir labiausiai jaudinančių šių dienų saksofonistų uždarys šį pirmąjį kartą Lietuvoje vyksiantį world music festivalį.

Saxas Gordonas tęsia ir puoselėja amerikietiško ritmenbliuzo tradicijas. Turėdamas didžiulį talentą, sukaupęs ilgametę patirtį ir pasižymėdamas neprilygstama energija, šis muzikantas daugelio šalių scenose demonstruoja nepakartojimas saksofono partijas, užliūliuja klasikiniais ir savo kūrybos kūriniais, naujam gyvenimui prikelia bliuzą ir jausmingas balades.

Svarbiausia, jog tai daro taip, kaip niekas kitas šiais laikais.

Gordonas Beadle'is (tokia tikroji atlikėjo pavardė) gimė 1965 metais Detroite. Pirmosios muzikinės patirties jis įgijo grodamas mažuose ansambliuose bei grupėse vakarų Kalifornijoje – jau tuomet Saxas Gordonas užsitarnavo gabaus, nebijančio eksperimentuoti bei stiprų ryšį su publika randančio saksofonisto reputaciją.

Šis muzikantas rengė pasirodymus su tokiomis žvaigždėmis kaip Duke'as Robillardas, Mattas „Guitar” Murphy, Jay McShannis, Jimmys Witherspoonas, Lutheris „Guitar Junior” Johnsonas, Roomful of Blues.

Saxą Gordoną galima išgirsti daugiau nei šimte kompaktinių plokštelių – kartu su klasikinio bliuzo, džiazo ir R&B stiliaus atlikėjais.

Pats muzikantas, išleidęs albumus „Have Horn Will Travel“ (1998) bei „You Knock Me Out” (2000), ne tik pelnė krūvą apdovanojimų, bet ir įtvirtino savo, kaip stipraus bei puikiai atpažįstamo saksofonisto, vardą.

„Vienas energingiausių ir labiausiai jaudinančių saksofonistų šiuolaikinėje muzikos rinkoje“, – taip ir panašiai spaudoje apie Saxą Gordoną atsiliepia užsienio muzikos kritikai.

Kviečiame kartu su Saxu Gordonu pasinerti į melodingą bliuzo bei džiazo muzikos skambesį ir įspūdingai uždaryti pirmąjį „Pasaulio muzika gyvai“ festivalį!

Sax Gordon koncertai:
Rugpjūčio 29 d., 19 val., Ryšių istorijos muziejaus kiemelis ( Rotušės a. 19, Kaunas)
Rugpjūčio 30 d., 19 val., Vilniaus mokytojų namų kiemelis (Vilniaus g. 39/6, Vilnius)
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018