Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gegužės 27d. 15:33

Lietuvių fotografija į Naująją Zelandiją: oru, vandeniu ir keliu

Donatas Stankevičius – Drivers
Kaunas Photo festivalio nuotr. / Donatas Stankevičius – Drivers

Gegužės 31 d. Oklando fotografijos festivalyje (Naujoji Zelandija) bus atidaryta lietuvių autorių, Mindaugo Kavaliausko, Edžio Jurčio ir Donato Stankevičiaus fotografijų paroda.

Oklando fotografijos festivalio direktorė Julia Durkin iš 2014 m. viešnagės festivalyje KAUNAS PHOTO parsivežė eilę lietuvių fotografijos albumų. Vieno jų –„travel'AIR. Kelionės lėktuvu“ autorių – Mindaugą Kavaliauską pakvietė jos vadovaujamame festivalyje Naujojoje Zelandijoje surengti serijos „travel‘AIR“ fotografijų parodą. Pasak jos, serija „travel‘AIR“ apie keliones lėktuvu – tiksli naujazelandiečių gyvenimo būdo vizualizacija, kurioje „kiviai“ kasdienybėje keliauja iš savo atokios šalies į platųjį pasaulį, atlikdami visus kelionės lėktuvu ritualus.

Mindaugas Kavaliauskas, taip pat būdamas kuratoriumi, kartu su savimi pakvietė ir keletą bičiulių – Edį Jurčį ir Donatą Stankevičių, kurių bendras darbų ansamblis sukurs lietuvių fotografijos parodą atokiame pasaulio kampelyje. Teminiu požiūriu parodą vienys judėjimo motyvas, sujungdamas keliones oru, vandeniu ir žeme.

Kaunas Photo festivalio nuotr./Edis Jurčys – Ferry
Kaunas Photo festivalio nuotr./Edis Jurčys – Ferry

Edis Jurčys – klaipėdietis, dabar gyvenantis Portlande, Oregone. Jo serija „Keltas“, kurią 2006 m. festivalio KAUNAS PHOTO žiūrovai išrinko geriausia paroda, kontempliuoja keliautojų laiką, praleistą trumpus atstumus plaukiančiuose keltuose. Fotografijos vaizduoja atmosferas ir laukimo formas, kuriose susitinka žingeidumas ir nekantrumas, nuotykis ir intymumas.

Donatas Stankevičius serijoje „Seni vairuotojai“ tyrinėja gyvenimo trukmės judėjimo fenomeną. Fotografijų herojai – pusamžio ir ilgesnį vairavimo stažą turintys vairuotojai, fotografuojami jų komforto zonoje – savo automobilyje, grįžę namo, pažįstamoje aplinkoje, nors ir gaubiamoje nakties šydu. Šis darbas, tarsi atspindi saugią kelionę namo, ir metaforiškai užbaigia Lietuvos fotografijos tolimos kelionės į pietų pusrutulio fotografijos festivalius motyvą.

Kaunas Photo festivalio nuotr./Donatas  Stankevičius – Drivers
Kaunas Photo festivalio nuotr./Donatas Stankevičius – Drivers

Gegužės 2-10 dienomis Sidnėjaus rotušėje „Head On“ festivalio metu buvo rodoma nuolatinė lietuvių fotografų darbų projekcija, kurioje pristatyti Mindaugo Kavaliausko, Edžio Jurčio ir Donato Stankevičiaus darbai iš serijų („travel'AIR“, „Keltas“ ir „Seni vairuotojai“). „Head On“ fotografijos festivalis, apjungiantis kelis šimtus renginių, žiniasklaidos tituluojamas vienu didžiausių festivalių Australijoje.

Lietuvių fotografijos projekcijos Australijoje ir paroda Naujojoje Zelandijoje – festivalių KAUNAS PHOTO (Lietuva), Head On (Sidnėjus, Australija) ir Auckland Festival of Photography (Naujoji Zelandija) bendradarbiavimo rezultatas.

Fotomeno festivalis KAUNAS PHOTO, šiemet rengiamas jau dvyliktą kartą. Jo pagrindiniai renginiai vyks rugsėjo 2-5 dienomis, tačiau festivalio išleistų knygų pristatymai, parodos viešosiose erdvėse ir parodos užsienyje vyksta ištisus metus. Didieji festivalio rėmėjai – Lietuvos Kultūros taryba ir Kauno miesto savivaldybė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos