Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Lietuvių meninė instaliacija iš 40 kg vaisių – Milane vykstančioje parodoje „Expo 2015“

17 kg abrikosų, 8 kg slyvų, 6 kg nektarinų, 7 kg trešnių ir 2 kg salotų – tiek prireikė menininkėms vaisių ir salotų, kad sukurtų mergaitės Afganės portretą – instaliaciją. Jolitos Vaitkutės ir Emilijos Vinžanovaitės sukurtą kūrinį jau šį šeštadienį galės išvysti visas pasaulis, jis bus pristatytas pasaulinėje EXPO 2015 parodoje, Milane.

Meną iš maisto (angl. food art) kuriančios merginos pasiryžusios Italijoje vykstančios parodos lankytojus nustebinti net 13 savo sukurtų kūrinių, kurių vienas už kitą sudėtingesni ir pareikalavę daug pastangų.

Daugiausiai dėmesio merginos tikisi sulaukti būtent su savo kūriniu „Afganė“. Šį darbą merginos sukūrė Lietuvoje taip siekdamos atkreipti visuomenės dėmesį į mažiau išsivysčiusias valstybes ir nepriteklių patiriančius žmones. Dėl šios priežasties pagaminus instaliacijas iš maisto, merginos taip pat neužmiršta alkstančių – visą panaudotą maistą atiduoda Maisto bankui.

„Mergaitę afganę išvydome ant National Geographic žurnalo viršelio, nuo tos akimirkos kartu su Emilija supratome, kad jos portretą norime realizuoti savo kūrybos metodais ir atkreipti dėmesį į pabėgėlių bei maisto nepriteklių patiriančių žmonių temą“ – teigia menininkė J. Vaitkutė.

Pasaulinei parodai kūrinius ruošiančios merginos tiki, kad savo kūryba gali ne tik puikiai reprezentuoti save kaip išskirtinio meno atstoves, bet ir reprezentuoti šalį, kaip puikiai suvokiančią ir globalias problemas.

Jau šį šeštadienį parodą atidarančios merginos pristatys iš maisto pagamintus 1, 2 ir 50 litų kupiūras, tai bus instaliacija, kuri svers daugiau nei 100 kg. UAB „Mantinga“ Itališkos duonos, iš daugiau nei 1 500 pieštukų pagamintą A. Enšteino portretą ir kitus darbus.

Paroda „Expo 2015“ veikia nuo gegužės pradžios iki lapkričio 1-osios. Šiųmetės parodos tema “Pamaitinti planetą, energija gyvenimui”.

Likus 2 dienoms iki menininkių dueto „Eat more art“ parodos atidarymo Milane, bus pristatomas video, kaip buvo kuriama Afganės merginos portretas – meninė instaliacija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius