TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos dailininko kūrinys papuošė olimpiadai skirtą parodą Londone

Ramūno Grikevičiaus paveikslas „Šok su žvaigžde“
Asmeninio archyvo nuotr. / Ramūno Grikevičiaus paveikslas „Šok su žvaigžde“
Šaltinis: 15min
0
A A

Tapytojas Ramūnas Grikevičius džiaugiasi, kad per olimpines žaidynes Londone jo kūrinį „Šok su žvaigžde“ apžiūrėjo daugybė žmonių iš įvairių pasaulio šalių. Lietuvos menininko sukurtas paveikslas buvo eksponuojamas olimpiadai skirtoje parodoje „Creative cities collection“.

Tarptautinis projektas „Creative cities collection“ prieš ketverius metus buvo sugalvotas ir skirtas Pekine vykusioms olimpinėms žaidynėms, tačiau, sulaukęs didelio menininkų ir lankytojų susidomėjimo, buvo pratęstas ir šiemet. Vizualiųjų menų paroda, pagerbdama du vasaros olimpines žaidynes surengusius miestus – Londoną ir Pekiną, šiuolaikinio meno gerbėjams pristatė  Didžiosios Britanijos ir Kinijos menininkų kūrinius. O taip pat, atspindint olimpiados internacionalizmo ir kultūrinio dialogo idėjas, parodoje buvo eksponuojami skirtingų pasaulio šalių kūrėjų darbai. „Creative cities collection“ parodą lankytojai galėjo apžiūrėti prestižiniame Londono Barbican Arts centre.

„Kinijos kultūros ministerija kartu su kitomis užsienio organizacijomis antrą kartą kuravo šį olimpiadai skirtą renginį. Organizatoriai kvietė projekte dalyvauti dailininkus iš viso pasaulio, kol galiausiai atrinko 500 kūrinių: 150 kinų, 60 britų ir 290 autorių iš 72 šalių, – pasakojo dailininkas R.Grikevičius. – Mane į parodą pakvietė Italų kultūros ir meno centro (Centro Italiano per le Arti e la Cultura) kuratorius Vincenzo Sanfo, atsakingas už šioje parodoje dalyvaujančius menininkus iš Europos.“

Lietuvos tapytojas į parodą „Creative cities collection“ nusiuntė savo kūrinį „Šok su žvaigžde“.

„Šiuo kūriniu kalbu apie troškimą liestis prie žinojimo. Visa ko prasmė ir esmė yra čia pat, tik reikia prisijungti prie „šokančiųjų“, – pasaulio meno gerbėjams pristatyto kūrinio idėją aiškino menininkas. Šis paveikslas, kaip ir visi parodoje eksponuoti darbai, atiteks naujajam Pekino modernaus meno muziejui.

R.Grikevičius apgailestavo, kad negalėjo dalyvauti šios parodos iškilmingame atidaryme.

„Jame dalyvavo D.Britanijos užsienio reikalų ministras, grojo pianistas Lang Lang ir kiti žinomi Kinijos atlikėjai, vyko įspūdingi meniniai performansai, – pasakojo tapytojas, nepaisant to, džiaugdamasis, kad jo kūrinys, pasinaudojęs olimpiados trauka, gavo daug tarptautinio dėmesio. –  Mano manymu, idėja sporto olimpiados metu rengti meno olimpiadą yra labai gera, nes pritraukia daugybę įvairių menininkų ir žiūrovų. Aš labai džiaugiuosi, kad mano darbą pamatė daugybė žmonių.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą