Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Paskutinė akcijos diena.
Išbandyti

Lietuvos muziejų asociacija švenčia 25 metų sukaktį: 100 milijonų lankytojų per ketvirtį amžiaus

Lietuvos muziejų asociacija (LMA) gruodžio 15 d. pažymi savo veiklos 25-metį. Deja, dėl pandeminės COVID-19 situacijos neįvyks šventinis renginys, nebus sukviesti muziejų bendruomenės nariai, partneriai ir bičiuliai, su kuriais norėtųsi apžvelgti nueitą kelią, padėkoti už įkvepiančią bendrystę ir kartu nuveiktus prasmingus darbus, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Lietuvos muziejų kelio atidarymas 2020 m.
Lietuvos muziejų kelio atidarymas 2020 m. / LMA nuotr.

Prieš 25 metus veiklūs 39 Lietuvos muziejų atstovai susirinkę Vilniuje įkūrė asociaciją, kurios vairą į rankas paėmė vienas iš jos sumanytojų, Lietuvos muziejininkystės maestro, buvęs ilgametis Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus direktorius, emeritas Romualdas Budrys. Šiuo metu asociacija vienija 100 narių.

„Ketvirtis amžiaus buvimo kartu tarsi nėra daug, bet muziejams ir muziejininkams tai buvo esminių permainų ir iššūkių metas. Šiandien Lietuvos muziejai atsinaujinę žengia koja kojon su pasaulinėmis muziejininkystės tendencijomis ir nuolat rūpinasi savo lankytojais. Visi kartu esame stipri kultūrinė jėga, pokyčių ir pasitikėjimo tarpininkai pasaulį ištikusios pandemijos metu, kasdienine veikla rodantys, kokie esame reikalingi mūsų visuomenei, o visuomenė – mums“, – sveikindamas visus ir kiekvieną bendruomenės narį, džiaugiasi LMA vadovas, Šiaulių „Aušros“ muziejaus direktorius Raimundas Balza.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Raimundas Balza
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Raimundas Balza

Muziejų svarbą iki pandemijos iliustruoja iškalbinga statistika: Lietuvos muziejuose 2019 m. darbavosi 1 350 muziejininkų, bendras darbuotojų skaičius – 3 436. Per 2019 m. muziejai sulaukė 5 588 766 lankytojų, surengė 33 259 edukacines veiklas, kuriose dalyvavo 620 514 įvairaus amžiaus žmonių, ir 1 878 parodas, 164 iš jų – tarptautinės.

Pandemija ne tik diktuoja savo sąlygas – ji išryškino, kad LMA kartu su muziejais geba greitai reaguoti į situaciją – muziejininkai vieni pirmųjų dalį veiklų perkėlė į virtualią erdvę ir pakvietė visuomenę įdomiai bei saugiai leisti laiką neišeinant iš namų. Muziejų bendruomenė tikisi, kad sukurti kultūros produktai, skirti įvairių poreikių turinčiai auditorijai, yra aktualūs ir įdomūs – skatina gilesnį šalies istorijos, kultūros pažinimą, profesionalaus meno ir kūrybos veiklas, augina bendruomeniškumą, stiprina tarpdisciplininius komunikacinius ryšius, šalies kultūros prieinamumą tarptautiniame kontekste.

Lietuvos muziejams labai svarbi partnerystė su kūrėjais ir menininkais, išskirtinėmis šalies asmenybėmis, veikiančiomis vietinėse ir globaliose bendruomenėse, akademinėje, politikos, verslo, komunikacijos ir kt. srityse. Visa tai atveria naujas perspektyvas, leidžia muziejininkams išlįsti iš savo burbulo.

Šiandien Lietuvos muziejai atsinaujinę žengia koja kojon su pasaulinėmis muziejininkystės tendencijomis ir nuolat rūpinasi savo lankytojais.

LMA padeda muziejams tapti visuomeninio gyvenimo ir edukaciniu traukos centru regionuose, palaiko glaudžius ryšius su Tarptautine muziejų taryba (ICOM) ir Europos muziejų organizacijų tinklu (NEMO), muziejams nuolat teikia metodinę pagalbą ir informaciją, organizuoja muziejininkų kvalifikacijos tobulinimą, mokslines konferencijas, dalyvauja realizuojant kultūros paveldo, turizmo ir švietimo programas, inicijuoja ir kartu su šalies muziejininkais bei partneriais įgyvendina bendrus projektus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius