Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 6d. 19:06

Lietuvos muzikų bendruomenė kviečia į Vytauto Landsbergio jubiliejui skirtą šventinį vakarą

Vytautas Landsbergis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vytautas Landsbergis

Penktadienį, lapkričio 9 d., Lietuvos kompozitorių sąjunga ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija kviečia į vakarą „Geresnės muzikologijos troškimas“, kuriame muzikų bendruomenė su praėjusiu jubiliejumi sveikins Nepriklausomybės atkūrimo akto signatarą, europarlamentarą, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatą prof. Vytautą Landsbergį.

Per šventinį vakarą bus prisiminta ankstesnė V.Landsbergio muziko profesija – muzikologo, pedagogo, pianisto, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio ir Česlovo Sasnausko kūrybos tyrinėtojo, moderniosios lietuvių muzikos propaguotojo, įžvalgaus kritiko veikla.

1990 m. V.Landsbergis išleido straipsnių rinktinę „Geresnės muzikos troškimas“, kurios pavadinimui pasirinko savo didžiojo gyvenimo herojaus M.K.Čiurlionio prieš šimtmetį rašyto straipsnio frazę. Tąsyk Čiurlionis išreiškė viltį dėl lietuvių muzikos ateities „... už šimto, dviejų, o gal ir trijų šimtų metų, jei tik nepailsime ir jeigu pasiseks mums sužadinti visuomenėje geresnės muzikos troškimą“. Prieš keletą metų profesorius viename interviu pakomentavo: „Tai juk ir visko geresnio troškimas. Jį reikia sužadinti visuomenėje. Pirmiausia, kad žmonės norėtų ko geresnio, o paskui jau padėti, kad atsirastų tas geresnis“.

Todėl šventinį vakarą rengėjai pavadino „Geresnės muzikologijos troškimas“ ir siūlys pamąstyti apie profesoriaus iškeltas idėjas ir nuveiktus darbus, idant visuomenėje užgimtų geresnės muzikos, muzikologijos, kultūros, politikos ir moralės troškimas. 

Vakaro metu bus pademonstruoti LRT televizijos archyviniai kadrai, kuriuose V. Landsbergio muzikologinę veiklą pristato šviesios atminties prof. Ona Narbutienė. Iš šių dienų perspektyvos jos įžvalgas pratęs prof. Jonas Bruveris, akcentuosiantis V.Landsbergio kaip muzikologo darbų įvairovę, idėjų originalumą ir novatoriškumą. Apie nueitą kelią sukaktuvininką kalbins prof. Gražina Daunoravičienė. Programą praturtins Vytauto Landsbergio minirečitalis. Vakarą ves muzikologė Jūratė Katinaitė.

Vakaro rengėjai – Lietuvos kompozitorių sąjungos Muzikologų sekcija ir Lietuvos muzikos ir teatro akademija.

Vytauto Landsbergio šventinis vakaras „Geresnės muzikologijos troškimas“ vyks lapkričio 9 d., penktadienį, 18 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Didžiojoje salėje (Gedimino pr. 42, Vilnius). Įėjimas laisvas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės