-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjunga pristato parodą „Bendrabūtis“

Lapkričio 17 d., ketvirtadienį, nuo 18 val. buvusioje spaustuvėje veikiančiose „Commune ART“ kūrybinėse dirbtuvėse (Paribio g. 12, II aukšto kairėje salėje) vyks paroda-eksperimentas „Bendrabūtis“, kurioje pristatomi keliolikos Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narių parodai pasiūlyti kūriniai.
Bendrabutis
Bendrabutis / LTMK nuotr.

LTMKS įsikūrimą ir kitimą per dvidešimt jos veiklos (ir sąstingio) metų būtų galima palyginti su įsikėlimu į šviežiai pastatytą bendrabutį, kuriame idealus ir bendras idėjas laikui bėgant keitė ir slegianti buitis, ir naujos bendro entuziazmo bangos, atsitrenkiančios į individualius charakterius, poreikius ir nusivylimą. Siekdami užsitikrinti socialines garantijas, kurias turėjo sovietmečiu įkurtos ir šaknimis į kultūros sistemą įaugusios dailininkų ar fotomenininkų sąjungos, ryžtingi jauni kūrėjai įsteigė savo demokratišką instituciją, irgi – kiek ironiškai – pavadintą „sąjunga“. Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungą oponuoti turėjo kam, tad bendros idėjos iš viešų erdvių įsiveržė ir į buitį, tiksliau į „Butus“ (1999), vėliau, kiek aprimusios, nusėdo individualiose studijose, o bendruomeniškumą kuriam laikui pakeitė tarpasmeniniai santykiai. Naują entuziazmo bangą iššaukė radikalus pasikeitimas vidinės valdžios struktūroje ir su juo į bendra-būtį suplūdę nauji-jauni kūrėjai, genami beveik identiškų tikslų kaip ir sąjungos įkūrėjai prieš du dešimtmečius. Nemokamai dalinamų kūrybinių erdvių ir galimybių reanimuoti pradinę viziją, besisukančią utopijos orbitoje, euforiją prigesino jas apraizgęs politinis voratinklis. 

Paroda-eksperimentas, atsižvelgiant į pirminius Sąjungos idealus ir dabartinę jos situaciją, sudaryta totalitarios demokratijos principu: menininkai buvo kviečiami siūlyti vieni kitų sukurtus ar tik projektuotus, tačiau kolegai nupasakotus darbus, trumpai ar išsamiai nusakant savo pasirinkimo priežastį. „Bendrabūtyje“ sutikusių dalyvauti menininkų skaičius bei patys kūriniai tampa savotiškais daugybę narių vienijančios sąjungos būsenos simptomais, o taip pat dar kartą atkreipia dėmesį į „tarpdiscipliniškumo“ termino vartojimo ir supratimo paradoksus Lietuvoje. 

Parodai pasirinkta erdvė – kvazi-baltas kubas industrinėje aplinkoje – prisiliečia ir prie utopijos sąvokos, visuomet levituojančios greta besikuriančių bendruomenių, bendrų kūrybinių idealų ir ateities projektų. 

Eksperimento lygiaverčiais dalyviais tampa tiek pasiūlyti, tiek siūlantys menininkai, tapę parodos bendrakuratoriais. Dalyvių sąraše yra Aistis Baltušnikas (bendrabučio svečias), Jurga Barilaitė, Darius Bastys, Saulius Dirsė, Rokas Dovydėnas, Mindaugas Gapševičius, Linas Jablonskis (bendrabučio svečias), Evaldas Jansas, Dainius Liškevičius, Gintaras Makarevičius (bendrabučio svečias), Vytautas Michelkevičius, Robertas Narkus, Paulina Eglė Pukytė, Kęstutis Šapoka, Marta Vosyliūtė (bendrabučio viešnia), Jonas Zagorskas. Riebius blynus bendroje „virtuvėje“ keps parodos koordinatorė Neringa Černiauskaitė, o gėrimais dalinsis LTMKS pirmininkas Vytautas Michelkevičius.

Paroda-eksperimentas vyks iki lapkričio 20 d.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius