TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną Palanga prisimins Kristijoną Donelaitį

Palangoje vasario 16-ąją kviečiama prisiminti Kristijoną Donelaitį.
Palangos kultūros centro nuotr. / Palangoje vasario 16-ąją kviečiama prisiminti Kristijoną Donelaitį.
Šaltinis: 15min
0
A A

Palanga jungiasi prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos ir kviečia miestiečius bei kurorto svečius netradiciškai paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Tad planuojant šventinius renginius ieškota būdų, kaip nauja forma atkreipti visų piliečių dėmesį į tautiškumą bei pakviesti švęsti visai šaliai svarbią šventę. Šiemet nuspręsta atsigręžti į grožinės lietuvių literatūros pradininką, garsiosios poemos „Metai“ autorių Kristjoną Donelaitį.

Šventinius renginius planuojantys Palangos kultūros centro atstovai neabejoja – Vasario 16-osios minėjimas neturėtų apsiriboti patriotinėmis dainomis. „Tai yra diena, kai turime prisiminti savo valstybę, jos istoriją. O priminti Lietuvai svarbius faktus gali daugelis dalykų. Mums, palangiškiams, šiemet tai bus K. Donelaitis“, – kalbėjo Palangos kultūros centro renginių režisierė Aušra Latonienė. 

A. Latonienė įsitikinusi, jog Vasario 16-osios minėjimo renginiai kiekvienam turėtų sukelti norą dar daugiau sužinoti apie savo šalį, istoriją bei kultūrą, paskatinti kiekvieną „atrasti“ kažką nauja, pasitikrinti jau turimas žinias. „Tad labai svarbu mieste sukurti atitinkamą atmosferą, valstybę pristatyti „kitu kampu“, – kalbėjo Palangos kultūros centro atstovė. 

Todėl sekmadienį palangiškiams ir svečiams bus pasiūlyta ne tik tradicinių renginių, bet ir premjerų. Po šv. Mišių, visi kviečiami į gėlių padėjimo prie paminklo J. Basanavičiui ceremoniją. Naujomis spalvomis šį renginį nuspalvins jaunieji kurorto gyventojai, surengsiantys Palangos jaunimo akciją „Mano Tėvynės istorija“. Susirinkusiems bus pristatyti 96 istoriniai faktai apie Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo aplinkybes, į dangų paliks 20 dangaus žibintų, o prie paminklo iš dėlionės detalių bus sukurta išskirtinė Lietuvos Trispalvė. 

Netrukus visi norintieji bus pakviesti ir į kelionę po Lietuvos praeitį, prisiminti iškilias šalies asmenybes. Dr. J. Šliūpo memorialinėje sodyboje bus pristatomas dokumentinis filmas „Dr. J. Basanavičius“, o pavakare visi laukiami Kurhauze, kur vyks šventinis renginys „2014 – K. Donelaičio metai“. 

Kurhauze bus pristatyta premjera – dokumentinis - vaidybinis filmas „Donaleitis“ (scenarijaus autorius ir režisierius – R. Abukevičius), aktorius R. Abukevičius skaitys K. Donelaičio kūrybos ištraukas. Visuomenės laukia ir kita premjera – dizainerės D. Keturakienės atkurta vienuolikos K. Donelaičio „Metų“ personažų kostiumų kolekcija.

Šiltą nuotaiką renginio metu padės sukurti ir Palangos kultūros centro folkloro ansamblis „Mėguva“. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą