Metinė prenumerata tik 7,99 Eur! Trumpiausiai nakčiai - mažiausia kaina!
Išbandyti

Litvakų kilmės grafikės Cecile Reims parodoje – savitai atkartotų menininkų darbai

Birželio 11 d., 17.30 val., Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre atidaroma litvakų kilmės grafikės Cécile Reims grafikos darbų paroda „Cécile Reims graviūros“. Kūriniai atkeliauja iš Judaizmo meno ir istorijos muziejaus Paryžiuje (Musée d‘art et d‘histoire du Judaïsme, MAHJ) ir Saint-Roch prieglaudos muziejaus Issoudune (Musée de l’Hospice Saint-Roch d’Issoudun) (Prancūzija).
Paroda „Cécile Reims graviūros“
Paroda „Cécile Reims graviūros“ / Parodos plakato fragmentas
Temos: 1 Paroda

Prancūzijoje gyvenanti litvakų kilmės grafikė Cécile Reims (g. 1927), užaugusi Kybartuose, sausio mėnesį buvo apdovanota Garbės legiono ordino kavalierės titulu (Chevalier de l'ordre de la Légion), kuris yra aukščiausias Prancūzijos apdovanojimas.

2011 m. grafikei buvo suteiktas ir Prix Maratier apdovanojimas, įsteigtas Pro-MAHJ fondo, kurį įkūrė tapytojo Michelio Kikoine duktė Claire Maratier. Cécile Reims mokėsi graviūros meno pas žinomą graverį Josephą Hechtą (1881-1951). Jos kūrybai didelę įtaką turėjo dailininkas ir rašytojas Fredas Deuxas (g. 1924), tapęs jos gyvenimo draugu, paskatinusiu grafikę domėtis transcendentinėmis temomis. Taip gimė garsi dailininkės darbų serija pagal Ovidijaus „Metamorfozes“ ar siurrealistų garbinto poeto Isidore-Lucien Ducasse (1846-1970), pasirašinėjusio Grafo Lotreamonto slapyvardžiu, „Maldororo dainas“.

Cécile Reims – graviūros meistrė: interpretuodama raižikliu ir sausa adata ant vario ji perkelia kito menininko kūrybą. Parodos tikslas – atskleisti daugybę išskirtinės grafikės veidų, surinkti visus atkurtus pasaulius ir savitai atkartotus menininkus. Parodyti visus tuos ir tas, kuo buvo Cécile Reims.

„Graviruoti man yra malonumas ir džiaugsmas: dešine ranka švelniai, tvirtai ir santūriai spaudžiu raižiklį, o jis skverbiasi, ręžia varį, kurį kairiąja sukioju pirmyn atgal, kol įrankio galiuku įbrėžiu liniją, įrėžiu griovelį, paklūstantį mano norui“, – yra sakiusi Cécile Reims.

Integrali parodos dalis – režisieriaus Mathieu Chatelier dokumentinis filmas apie Cécile Reims ir jos vyro Fredo Deuxo gyvenimą ir kūrybą „Žiūrėk, kuo virsta šešėliai“ (2010).

Parodos atidaryme dalyvaus Maryse Eveline Berniau, Prancūzijos ambasadorė Lietuvai, Nathalie Hazan-Brunet, Judaizmo meno ir istorijos muziejaus Moderniojo ir šiuolaikinio meno kolekcijos kuratorė, bei Patrice Moreau, Saint-Roch prieglaudos muziejaus Issoudune kuratorius. Paroda, parengta bendradarbiaujant su Prancūzų institutu Lietuvoje, Lietuvos Respublikos ambasada Prancūzijoje ir Prancūzijos Respublikos ambasada Lietuvoje, veiks iki 2013 09 13. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šekspyriška vasara Pakruojo dvare: spektakliai, kvapą gniaužiantys triukai ir įspūdingos gėlių kompozicijos
Reklama
Joninių grilio vakarėlis už mažą kainą: pasigaminkite tris patiekalus neišleisdami 15 eurų
Reklama
Tinklinis, kepsninės, universalūs treniruokliai: ką šiemet erdvėms prie savo namų siūlys vilniečiai?
Reklama
„Telia“ stiprina ryšį Dainų šventės dalyviams ir lankytojams dar nematytu būdu
Užsisakykite
15min naujienlaiškius