Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 6d. 12:47

Lukiškių aikštės memorialo kūrybinės dirbtuvės vyks Šiuolaikinio meno centre

Šiuolaikinio meno centras
Organizatorių nuotr. / Šiuolaikinio meno centras

Bendradarbiaudamas su Kultūros ministerija, Šiuolaikinio meno centras kviečia teikti idėjas ir dalyvauti Lukiškių aikštės memorialo kūrybinėse dirbtuvėse.

Ne vienerius metus užtrukęs, visuomenės ir ekspertų lūkesčių nepateisinęs Lukiškių aikštės memorialo kūrybinių idėjų atrankos procesas paskatino ieškoti naujų šios užduoties sprendimo būdų. Labai džiaugiamės Kultūros ministerijos kvietimu bendradarbiauti ir tikimės, kad pasirinktas kūrybinių dirbtuvių formatas bei galimybė menininkams konsultuotis su įvairių sričių specialistais jų metu sukurs visapusiškas sąlygas šiuolaikiško ir aktualaus memorialo sukūrimui.

Menininkai ar jų kolektyvai, norintys dalyvauti atrankoje į kūrybines dirbtuves, kviečiami iki 2017 m. liepos 20 d. Šiuolaikinio meno centrui teikti Lukiškių aikštės memorialo idėjų eskizus. Lukiškių aikštė yra formuojama kaip pagrindinė reprezentacinė Lietuvos valstybės aikštė su laisvės kovų memorialiniais akcentais.

Memorialo idėja turi būti skirta kovojusiųjų ir žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimui įamžinti ir pritaikyta prie šiuo metu vykdomo aikštės rekonstrukcijos projekto erdvės ir mastelio. Projekto galutinė sąmata negali viršyti 500 000 eurų ir projektą turi būti įmanoma įgyvendinti iki 2018 m. gruodžio 1 d.

Iš kūrybinėms dirbtuvėms pateiktų idėjų 2017 m. liepos mėn. ekspertų komisija atrinks penkias. Bus skirtos lėšos jų plėtojimui, memorialo projektų parengimui bei sudarytos sąlygos konsultuotis ir dirbti su reikalingais specialistais (architektais, protokolo žinovais, istorikais, menotyrininkais ir kt.), atlikti kūrybos procesui būtinus tyrimus. Parengtus memorialo projektus menininkai pristatys visuomenei 2017 m. rudenį Šiuolaikinio meno centre. Iš pristatytų projektų bus atrinktas vienas, kurį bus siūloma įgyvendinti Lukiškių aikštėje.

Ekspertų komisija, kuri vertins kovotojų už Lietuvos laisvę atminimo įamžinimo memorialo Lukiškių aikštėje Vilniuje idėjas:

Dr. Lolita Jablonskienė – dailėtyrininkė, Nacionalinės dailės galerijos vadovė;
Dr. Alfredas Bumblauskas – istorikas, VU Istorijos teorijos ir kultūros istorijos katedros vedėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas;
Virginija Januškevičiūtė – šiuolaikinio meno kuratorė;
Dr. Giedrė Mickūnaitė – dailėtyrininkė;
Deimantas Narkevičius – skulptorius ir filmų kūrėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas;
Mindaugas Pakalnis – urbanistas, Vilniaus miesto savivaldybės Miesto plėtros departamento direktorius;
Dr. Ūla Tornau – šiuolaikinio meno kuratorė, architektūros istorikė.

Komisija, esant būtinybei, kvies protokolo, heraldikos, istorinės atminties ar kitų sričių ekspertus dalyvauti komisijos darbe.

Daugiau informacijos apie atrankos į kūrybines dirbtuves sąlygas ir reikalavimus: http://www.cac.lt/lt/other/general/17/8588

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos