Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugsėjo 28d. 14:16

„Made in Japan“ dizaino savaitę papuoš audiovizualinis „Usaginingen“ performansas

Usaginingen
Organizatorių nuotr. / Usaginingen

Spalio 4-10 dienomis Vilniuje ir Kaune vyksianti Japonijos–Baltijos šalių dizaino savaitė „Made in Japan“ kvies kelti koją į tekančios saulės šalies kultūros įkvėptą pasaulį.

Kartu su kūrybinių industrijų konferencija bei kontaktų mainais neformalioje aplinkoje šių metų programą praturtins audiovizualinio dueto „Usaginingen“ pasirodymai dviejuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.

Spalio 4 d. Kauno kultūros centre „Tautos Namai“ ir spalio 5 d. Vilniaus mažajame teatre koncertuosiantys Shinichi bei Emi Hirai dėmesį iškart atkreips unikaliais, savo pačių kurtais instrumentais „ta-co“ ir „shibaki“.

Pirmasis skirtas vizualinei „Usaginingen“ performanso pusei. Jame sumontuota vaizdo kamera bei veidrodinis piešimo stalas, ant kurio su vandeniu maišomi dažai bei granulės kuria įspūdingą reginį, projektoriaus pagalba matomą visiems žiūrovams. Visa tai įgarsina verpimo stakles primenantis „shibaki“, kurį sudaro perkusija, būgnai bei MIDI klaviatūra.

Šių netradicinių elementų ir japonams būdingos estetikos dėka „Usaginingen“ pelnė ne vieną apdovanojimą įvariuose šiuolaikinio meno festivaliuose. Per pastaruosius kelis metus duetas aplankė beveik 50 miestų skirtinguose žemynuose ir sužavėjo kultūros renginių lankytojus Vokietijoje, Islandijoje, Belgijoje, Kanadoje bei kitose pasaulio šalyse. Visi jie turėjo galimybę atsidurti „Usaginingen“ kūrybinio verpeto epicentre ir pasijusti neatsiejama performanso dalimi.

Kartu su svečiais iš Japonijose taip pat pasirodys Eglė Sirvydytė, kurios balsas papildys įmantrų „Usaginingen“ performansą ir taip simboliškai atskleis esminę „Made in Japan“ misiją – vienoje erdvėje sujungti Lietuvos bei Japonijos kūrybinį potencialą.

Gyvi ir netikėti pasirodymai – tik dalis visos „Made in Japan“ savaitės. Spalio 5 d. „Talent Garden“ Kaune ir spalio 6 d. Vilniaus „Perone“ susitiks norintys užmegzti ryšius Japonijoje ir pasidalinti tam reikalingais kontaktais.

Spalio 7-8 dienomis sostinės „Menų spaustuvėje“ vyks tarptautinė kūrybinių industrijų konferencija, kurioje patirtimi dalinsis verslo atstovai, dizaineriai, architektai, medijų kūrėjai ir visi besidomintys tarptautiniu bendradarbiavimu bei plėtra į Japonijos ar kitų Azijos šalių rinkas.

VIDEO: video presentation by usaginingen (ウサギニンゲン)

Daugiau info – rasite čia.

Pranešimas spaudai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Esports namai

URBAN˙/