Dabar populiaru
Publikuota: 2011 gegužės 20d. 11:08

Maestro Gintaro Rinkevičiaus vadovaujamas orkestras Alytuje koncertuos kartu su Merūnu

Italijoje vykusiame konkurse Merūnas visiems nušluostė nosis.
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Merūnas

Gegužės 26 d., ketvirtadienį, 18 val. Alytaus kultūros ir komunikacijos centre įvyks koncertas „Simfoniniai tango / Merūnas“. Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad renginyje pasirodys Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas Maestro Gintaro Rinkevičiaus ir solistas Merūnas Vitulskis.

Koncerte Išgirsite įvairią ir be galo melodingą programą. Skambės orkestro populiariausių, „auksinių“ programų kūriniai: aistringi ir nostalgiški A. Piazzollos tango, P. Čaikovskio, A. Chačaturjano, G. Bizet ryškūs ir uždegantys šokiai. M. Vitulskis dainuos ne tik garsiausias operų arijas, bet ir visuomet publiką žavinčius A. Raudonikio „Švelnumą“, S. Šimkaus „Kur bakūžė samanota“, L. Denza „Funiculi Funicula“ ir kitus kūrinius.

Po trisdešimtmečio ateina laikas pjauti tai, ką iki tol pasėjai. Tad artimiausius keletą metų rengiuosi vien tik sėti, juokauja Merūnas
 
Dainininkas Merūnas Vitulskis, kurio vardą šiandien žino bene kiekvienas Lietuvos gyventojas, – 2006 m. buvo lyg ryškus meteoras, televizijos projekto metu staiga švystelėjęs į Lietuvos muzikinę padangę. Tuomet dar tik būsimas populiarusis dainininkas buvo toks įvairiapusiškas ir charizmatiškas, kad lengvai pateko į daugelio klausytojų širdis. Net ir išskirtinis retas vardas, ėmęs populiarėti lietuviškų vardų statistikoje, diagnozavo publikos meilę.

Atrodo, po laimėjimo projekte „Kelias į žvaigždes“ turėtum eiti tiesiausiu ir lengviausiu keliu – apsistoti pop muzikos teritorijoje. Tačiau Merūnui įdomu viskas – šiandien jo repertuare ir vaidmenys Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro scenoje, ir įrašyta kompaktinė plokštelė su Vilniaus valstybiniu kvartetu, ir laimėti rimti konkursai ar dalyvavimas festivaliuose užsienyje, pasirodymai dramos spektakliuose bei... tolesni didžiųjų scenų užkariavimo planai. Visa tai – nesuskaičiuojamos daugybės koncertų, renginių, pasirodymų televizijų šou, interviu fone. Dar neseniai populiarusis tenoras tik svajojo tapti Kauno muzikinio teatro choristu, o šiandien jau yra garsus solistas, vos randantis plyšį naujam renginiui dienotvarkėje.

Mokytis dainuoti tenoras pradėjo tik septintoje klasėje, ir nuo tol gražų diskantą turintį berniuką pastebėdavo visi. Baigęs J. Gruodžio konservatoriją Kaune, Merūnas įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Kauno fakultetą pas puikų vokalo pedagogą Joną Antanavičių, „Kelio į žvaigždes“ metu susipažino su kitu jo muzikinėje karjeroje daug lėmusiu pedagogu – Vytautu Juozapaičiu. „Tokie balsai nesimėto“, tarė V. Juozapaitis ir suteikė galimybę jaunam atlikėjui koncertuoti kartu pristatant naują muzikinį albumą, supažindino su gabiausiais atlikėjais kolegomis. Merūnas mokslus tęsia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje Vilniuje, pas prof. Virgilijų Noreiką, šiuo metu studijuoja magistrantūroje.

„Po trisdešimtmečio ateina laikas pjauti tai, ką iki tol pasėjai. Tad artimiausius keletą metų rengiuosi vien tik sėti“, – juokauja Merūnas. Tikriausiai ir neseniai įvykusi santuoka su ilgamete drauge nenuslopins jo darbų įkarščio – net ir medaus mėnuo atidėtas dėl projektų gausos. Solistas ką tik debiutavo Nemorino vaidmeniu G. Donizetti operoje „Meilės eliksyras“, rudenį  dainuos sudėtingą Lenskio partiją P. Čaikovskio operoje „Eugenijus Oneginas“. Merūnas  rengiasi dalyvauti Placido Domingo operos dainininkų konkurse.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės