TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Maria Pagès su flamenko šou į Lietuvą atsiveš ir grindis

Maria Pages su flamenko šou
Organizatorių archyvo nuotr. / Maria Pages su flamenko šou
Šaltinis: 15min
0
A A

Kaune, „Žalgirio“ arenoje flamenko šou, spektaklio „Flamenco en movimiento“ premjerą ketinantys surengti garsūs „Maria Pagès Company“ trupės nariai atskrenda į Lietuvą ne tik su pilnais lagaminais įspūdingų, autentiškų, tradicinių flamenko kostiumų.

Pakeliui bus ir scenos dekoracijos, instrumentai bei...grindys! Pasirodo, Lietuvoje, pagal šokėjų ir choreografų iškeltus reikalavimus, nėra flamenko šokiui tinkamų scenos grindų. Išskirtiniai reikalavimai buvo keliami ne tik grindų struktūrai, bet ir tekstūrai bei spalvai.

Flamenko tai ne tik muzikinė bet ir kultūrinė Ispanų tradicija. Flamenko šokis neįsivaizduojamas be gitaros pritarimo ir ritmingo plojimo delnais. 

Šokių pasaulyje suskaičiuojama daugiau nei 50 skirtingų flamenko stilių. Jie skiriasi ritmu, šokių dinamika, dainų tekstais, perteikiamu pasakojimu.

Flamenko šokėjams labai svarbi avalynė ir grindys, pagrindas ant ko yra šokama. Išgainami ritmai, jų garsumas, intensyvumas, pauzės, garso aidas – viskas turi prasmę flamenko šokio metu. Tai flamenko judesiais pasakojamos istorijos dalis.

Š.m. Gruodžio 7 d. Kauno „Žalgirio“ arenoje choreografė pristato pasaulinę premjerą-šokio spektaklį „Flamenco en movimiento“.

Žiūrovus užburia reginys, kuris sintezuoja scenoje su gyva muzika ir įspūdingais kostiumais, taip sustiprindamas aistringą flamenko dvasią.

Su šiuo nuostabiu, besikeičiančiu ir gyvybišku projektu, Maria Pagès atveda žiūrovą į gilų, paslaptingą, magišką visa apimantį  ir laisvą meno pasaulį.

Maria Pagès užima savo teisėtą vietą tarptautinėje šokių pasaulio erdvėje, ir yra flamenko, kaip meno rūšies su begalybe galimybių, pradininkė. Flamenko kolektyvas į Lietuvą atvyksta iš kart po itin sėkmingų gastrolių JAV. 
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą