Dabar populiaru
Publikuota: 2009 liepos 29d. 17:10

Matelio gerumo akcija persikelia už Atlanto

Kino režisierius Arūnas Matelis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Kino režisierius Arūnas Matelis

Kino gerumo odisėja „Gera daryti gera“ su Arūno Matelio dokumentiniu filmu „Prieš parskrendant į Žemę“ – geros valios iniciatyva, kuria siekiama atkreipti dėmesį į onkologinėmis ligomis sergančius vaikus ir paskatinti jiems skirtus paramos veiksmus, tęsiasi. Prasidėjusi Elektrėnuose, Taline ir Solnoke (Vengrijoje), vasarą iniciatyva persikėlė į užatlantę.

Praėjusį savaitgalį pirmoji odisėjos stotelė Aldonos Lingertat iniciatyva įvyko Jungtinėse Valstijose, Neringos krikščioniškoje vaikų stovykloje Vermonte. Peržiūrėję „Prieš parskrendant į Žemę“ filmą, stovyklautojai įsitraukė į diskusijas ir sėdo rašyti laiškus onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams Lietuvoje. Laiškus ir kai kurių vaikų dovanotas pintas draugystės apyrankes artimiausiu metu stovyklautojai atsiųs į Lietuvą, kur visa tai, drauge su nuoširdžiausiais linkėjimais pasveikti, bus perduota adresatams.

Stovyklos vaikus mišių metu akcijoje dalyvauti paskatino ir kapelionas. Liepos 26 dieną prie akcijos prisijungė ir Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo vargdienių seserų vienuolija Putname. Odisėjos stotelė čia įvyko lietuvių susitikimo šventės – pikniko, jau paskutiniojo, kurį organizuoja ši vienuolija, metu.

Ruošiamasi dar dviem odisėjos stotelėms tuose kraštuose – naujoje stovyklos pamainoje ir menininkų stovykloje „Meno 8 dienos Neringoje“ vasaros pabaigoje. Į kvietimą prisijungti prie akcijos ir tapti gerumo ambasadoriais savo mieste ir krašte atsiliepia vis daugiau žmonių – rudenį planuojami odisėjos renginiai Čikagoje, Niujorke ir Los Andžele.

Kino gerumo odisėja su filmu „Prieš Parskrendant į Žemę“ tęsiasi ir tebekviečia jungtis prie gerumo iniciatyvų Lietuvoje ir visame pasaulyje. Netrukus visos odisėjos stotelės bus ženklinamos ir apie įvykusius bei vyksiančius renginius bus informuojama gerumo žemėlapyje internete adresu www.geradarytigera.lt.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės