Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Mažosios Lietuvos istorijos muziejui – modernus saugyklų pastatas

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus turi naują saugyklos pastatą.
Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr. / Mažosios Lietuvos istorijos muziejus turi naują saugyklos pastatą.
Šaltinis: 15min
0
A A

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus kuriasi naujame pastate: pastatytas ir įrengtas beveik 600 kvadratinių metrų saugyklų pastatas Klaipėdos senamiestyje. Naujoji statyba vyko dviem etapais: pirmojo etapo metu (nuo 2009 metų vasario mėnesio) buvo nutiesti inžineriniai tinklai ir sutvarkytas sklypas, antrojo etapo metu (nuo 2010 metų spalio mėnesio) buvo statoma saugykla.

Naujoji muziejaus saugykla įsikūrė Klaipėdos senamiestyje (Aukštoji g. 1/Didžioji Vandens g. 2). Tvarkant naujojo pastato aplinką buvo nuspręsta teritorijos tvarkymo projektą papildyti medinio šulinio, atkasto archeologinių kasinėjimų metu šioje teritorijoje, eksponavimu. Įrengtas saugyklų pastato bei teritorijos dekoratyvinis apšvietimas, akmens trinkelėmis išgrįsti kiemai, atkurti gatvelės kontūrai. Sutvarkytos ir naujai atgimusios Klaipėdos senamiesčio erdvės bus tinkamos įvairiems renginiams organizuoti.

Darbai baigti šių metų lapkričio mėnesį ir perduoti Klaipėdos miesto savivaldybei statybos užbaigimo procedūroms organizuoti. Naujasis statinys – tai dviejų aukštų su mansarda ir rūsiu muziejaus saugyklos pastatas, kurio bendras plotas beveik 600 kv. m. Fasado apdailai panaudota keramika su aliuminio konstrukcijomis, faktūrinis tinkas, įrengtas dvišlaitis stogas, dengtas keraminėmis čerpėmis. Rūsyje įrengtos saugyklų ir techninės patalpos, I ir II aukštuose bei mansardoje – saugyklų, kabinetų, bibliotekos, skaityklos ir kitos patalpos. Jose sumontuoti oro padavimo ir šalinimo įrenginiai su šilumos rekuperacija, įrengta patalpų mikroklimato reguliavimo sistema, užtikrinanti vertingų eksponatų saugojimą tinkamomis sąlygomis, įrengtos apsauginė, priešgaisrinė, temperatūros ir drėgmės stebėjimo sistemos, avarinis elektros generatorius.

Pastačius naują muziejaus eksponatų saugyklos pastatą, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, vienas iš nedaugelio Lietuvoje, turės puikias sąlygas eksponatų saugojimui. Tam iš projekto lėšų įsigyta ir sumontuota šiuolaikiška speciali įranga, pritaikyta įvairių eksponatų laikymui.

Viso projekto vertė 4 363 tūkst. Lt, iš jų saugyklos įranga – 431 tūkst. Lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą