Dabar populiaru
Publikuota: 2012 spalio 9d. 21:41

Menininkai kviečia klaipėdiečius į turgų „sukirsti rankomis”

Senasis Klaipėdos  turgus
E.Jankausko/dienraščio „15 minučių“ nuotr. / Senasis Klaipėdos turgus

Šeštadienio, 19 val. Klaipėdoje gyvenantys, dirbantys ir kuriantys menininkai kviečia miestiečius į senąjį turgų „sukirsti rankomis”. Profesionalūs ir mėgėjai muzikantai, aktoriai, klounai, mimai ir kiti menininkai rengia spalvingą meninę provokaciją – „Turgaus naktį”. Pirmą kartą Lietuvoje turgaus prekėmis virs dainos, šokiai, žmonių ir lėlių spektakliai, cirko triukai – vis tai, ką vadiname sielos penu. Šventės tikslas – burti ir stiprinti bendruomės ryšius mieste.

Profesionalūs ir mėgėjai muzikantai, aktoriai, klounai, mimai ir kiti menininkai rengia spalvingą meninę provokaciją – „Turgaus naktį”. Pirmą kartą Lietuvoje turgaus prekėmis virs dainos, šokiai, žmonių ir lėlių spektakliai, cirko triukai – vis tai, ką vadiname sielos penu. Šventės tikslas – burti ir stiprinti bendruomės ryšius mieste. 

Pasak renginio iniciatorius, vieno garsiausių Lietuvos aktorių ir režisieriaų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Valentino Masalskio, bet kuriame Vakarų ar Rytų mieste yra dvi vietos, kuriose formuojasi bendruomenė. Tai Dievo namai, pas mus bažnyčia, ir turgus. 

„Bendruomenę sudaro daugybės profesijų žmonės – daktarai, kirpėjai, mokytojai, žvejai,  teisėjai, statybininkai, menininkai, žemdirbiai. Turguje mes susitinkame ne tik tam, kad pasikeistume darbo vaisiais. Besikeisdami turguje, skirtingai nei moderniame prekybos centre, mes bendraujame – pirkėjas su pardavėju: žiūrime vieni kitiems į akis ir pasitikime. Filosofas dr. Gintautas Mažeikis, nagrinėjęs žmonių santykius turguje, sakė: „....čia prasideda laisvas žmonių bendravimas – mainai: keičiamasi prekėmis, nuomonėmis, pokštais, apgavystėmis, pažadais, ištikimybe. Čia nuolatos draugaujama ir pykstamasi, pavydima ir giriama". Taigi mes nulipame nuo apšviestų scenų ir ateiname į turgų susitikti su kitais savo bendruomenės nariais, kad „sukirstume rankomis”  dėl svarbiausio dalyko – vėliau jie ateis pas mus”, – renginio idėją komentavo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto dėstytojas V. Masalskis. 

„Turgaus naktį” įprastus prekeivius pakeis profesionalūs aktoriai, šokėjai, džiazo ir klasikinės muzikos atlikėjai, choristai, klounai, tapytojai, Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentai ir meno mokyklų moksleiviai. Iš visų kampų skambės muzika, už prekystalių šoks modernaus šokio atlikėjai, vaidins lėlininkai, Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai ir klounai. 

Savo paslaugas siūlys „Blusų turgaus“ iniciatoriai, batų valytojai, kirpėjai, sriubos virėjai, bulvių kepėjai ir likimo pranašautojai. Rudens niūrumą praskaidrins fejerverkai, profesionalių dizainerių ir moksleivių sukurti žibintai. Namo bus galima parsinešti dailininko nutapytą savo portretą ar nuotrauką su karaliaus, juokdario ar princesės kostiumu.

„Aš tikiu, kad antrojo spalio šeštadienio vakarą į senąjį turgų ateis ne tik miesto centro, bet ir gerokai nutolusių pakraščių gyventojai. Pirkėjai-žiūrovai yra tokie pat svarbūs renginio  dalyviai, kaip ir artistai. Ne veltui sena patarlė sako – „Šūdas ne kermošius, dvi bobos ir Tamošius”. Ant bendruomenės stalo mes padėsime savo gebėjimus,  parodysim, ką mokam, miestiečiai tegu ateina atvira širdimi. Nebijokime dalintis. Išdrįskime keistis”, – kvietė V.Masalskis. 

Senamiesčio „Turgaus naktį” kuria Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai, klounų teatras, Klaipėdos Universiteto menų fakultetas, Balsio meno mokykla, Klaipėdos muzikiniai kolektyvai, įvairios laisvųjų menininkų kūrybinės grupės, Klaipėdos regiono kūrybinių industrijų asociacija „IKRA“. Parneriai – VšĮ Klaipėdos Ekonominės Plėtros agentūra ir ES Baltijos jūros regiono programos projektas  „Urbanistinės traukos erdvės“. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės