Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Meno avilio“ Mediatekoje – paskaitos apie totalitarinį kiną

Mediateka
Mediatekos nuotr. / Mediateka
Šaltinis: 15min
0
A A

„Meno avilio“ Mediateka vasario 9 – kovo 22 dienomis kviečia į atvirą, nemokamą paskaitų/peržiūrų ciklą „Stalininis kinas“, kurį ves Vilniaus Universiteto lektorė, leidinių, skirtų kino teorijai, sudarytoja ir vertėja Dr. Natalija Arlauskaitė.

„Stalininis kinas dažnam iš mūsų atrodo savaime suprantamas dalykas. Dažnai nujaučiame arba tariamės žiną, jog tai – tiesmuki, šabloniniai pasakojimai (kalbos apie šalies ir partijos triumfą iš tribūnos), kuriose nėra vietos erotikai. Tačiau – ir taip, ir ne“, – teigia paskaitų ciklo rengėja N. Arlauskaitė.

Todėl paskaitose bus kviečiama susipažinti ar iš naujo permąstyti Stalino epochos kinematografą, sąvokų „stalininis“, „sovietinis“, „totalitarinis“ turinį ir reikšmes. Persvarstyti reiškinio (pvz.: totalitarizmas) ar stilistikos (pvz.: socialistinis realizmas), kuriuos automatiškai pavadiname atitinkamais žodžiais, ribas.

„Labai svarbus aspektas yra tas, jog šis paskaitų/peržiūrų ciklas peržengia universiteto auditorijų ribas. Kadangi paskaitos rengiamos viešojoje erdvėje, susipažinti su šiuolaikinių kultūrologų požiūriais, praplėsti esamas žinias galės ne tik akademinė bendruomenė, bet ir platesnė auditorija, besidominti kinu bei sovietine kultūra“, – sako „Mediatekos“ kuratorė Lina Kaminskaitė-Jančorienė.

„Stalininio kino“ ciklą sudarys keturių filmų, sukurtų 1936 metais, peržiūrų programa. Tarp kurių ir socialistinio realizmo kanonus atitinkantys, ir jam prieštaraujantys kūriniai. Peržiūros ir paskaitos vyks kas antrą ketvirtadienį Mediatekoje, įsikūrusioje Vilniaus Mokytojų namuose (Vilniaus g. 39), pradžia – 18val.

Daugiau informacijos www.menoavilys.org

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau