Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Meno mėgėjus kviečia Kaune veikianti vokiečių ir lietuvių paroda

Cristiane B Bethke kūrinys.
Organizatorių nuotr. / Cristiane B Bethke kūrinys.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kaune, Mykolo Žilinsko dailės galerijoje, galima apžiūrėti bendrą Vokietijos ir Lietuvos kūrėjų parodą „frontierSpirit“.

Nuo penktadienio veikiančioje parodoje savo darbus pristato Christiane B.Bethke, Czaja Braatz, Dainius Dapkevičius, Alfredas Kaufneris, Daumantas Plechavičius, Diana Radavičiūtė, Rita Rohlfing, Aistė Valiūtė ir Sauliaus Valius, lankytojams pateikiantys įvairių meno sričių kūrinius – nuo tapybos iki instaliacijų.

„Parodos pavadinimas yra sąvoka, reiškianti judėjimo ir mąstymo įvairiomis kryptimis idėją: slaptų struktūrų išardymą, pasenusių sąvokų atsikratymą, neišmintų takų atradimą, naujų perspektyvų vystymą. Joks kitas darinys taip gerai nesimbolizuoja sienos iškilimo, kaip spygliuota viela. Todėl ji tapo pagrindine medžiaga, kurią panaudodami menininkai kūrė savo darbus“, – pasakojo parodos kuratorius ir vienas iš dalyvių S.Valius.

Dirbdami su šia temine medžiaga parodos autoriai išvystė skirtingas idėjas ir koncepcijas. Pavyzdžiui, C.Braatz naudoja seną surūdijusią spygliuotą vielą ir jungia ją su marlės gabalais. Jos darbo tema atspindi agresiją, sužeidžiamumą ir apsaugą. A.Kaufneris dirba su stiklu, kad galėtų manipuliuoti šviesos spindulių lūžimo galimybėmis. Jis siekia stiklo srovenimą ir nematerialumą priešpriešinti kietumui ir masyvumui, todėl jo darbuose stiklas jungiasi su akmeniu, metalu, viela.

Sienos sąvoka taip pat iššaukia daug politinių ir istorinių asociacijų – jas savo kūrinyje pateikia R.Rohlfing.

Apžiūrėti naują ekspoziciją galerijoje bus galima iki rugpjūčio 14 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą