Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 sausio 5d. 23:04

Menotyrininkas Remigijus Venckus Lenkijoje pristatys vyrų aktus

Remigijaus Venckaus paroda
R.Venckaus plakatas / Remigijaus Venckaus paroda
2014 m. sausio 9 d. 18:00 val. galerijoje ZAJEZDNIA (Al. Kraśnicka 25, Liublinas, Lenkija) atidaroma medijų menininko, menotyrininko Remigijaus Venckaus fotografijų paroda KITAS. Parodos trukmė nuo 2014 m. sausio 9 iki 21 d. Parodą kuruoja Agnieszka Zawadzka, Robert Rabiej, organizuoja Maria Curie Skłodowska universiteto Menų fakultetas.

Parodoje Kitas pristatoma medijų menininko, menotyrininko, Vytauto Didžiojo universiteto lektoriaus Remigijaus Venckaus vyriškų aktų fotografija. Kūriniai sukurti 2007 - 2013 m. Paroda tai menininko kvietimas adresuotas žiūrovui. Menininkas kviečia susitikti su vyro kūnu, kaip neatpažintu, nepatirtu, bet numanomu Kitu.

Kurti vyro kūno erotiką menininką paskatino dabarties masinių medijų formuojama situacija. Viešajame medijų diskurse vyriško kūno erotikai skiriama gerokai mažesnis dėmesys nei moters. Kūnas labiau nusakomas ne vizualiomis, bet visiškai kito lygmens nuorodomis, t.y. silpnesniu ir mažiau siekiamu perskaityti tekstu.

Dažnai galima pastebėti, kaip vyro menininko kuriama vyrų erotika ir jos demonstravimas Lietuvoje siejamas su homoseksualumu, o pats homoseksualumas marginamas pakankamai negatyviais atspalviais.

Dažnai galima pastebėti, kaip vyro menininko kuriama vyrų erotika ir jos demonstravimas Lietuvoje siejamas su homoseksualumu, o pats homoseksualumas marginamas pakankamai negatyviais atspalviais. Tačiau R. Venckaus kūrybai rūpi kūnas kaip išlaikantis arba įgyjantis galią tekstas, kuris (su)geba labiau pernešti ir perkurti ne homoseksualius naratyvus, bet kur kas platesnes, susijusias net su būties ir tikėjimo problema, pasakojimų variacijas. Tekstu slypinčiu už homoerotikos galima įvardinti naujausią R. Venckaus ciklą "Aš esu kitas". Šiame cikle plėtojamas savitas, meninis ir intencionalus dialogas su Biblijoje užrašytomis tiesomis ir pasakojimų fragmentais. Tačiau menininkas pažodžiui neatkartoja jokio pasakojimo, bet jį savaip interpretuoja, kuria papildomas užuominas ir neaiškumus.

Parodoje taip pat pristatomi nevienerius metus kurti fotografijų ciklai, kur vizualioji autoriaus kalba formuojama dėka buitinės aplinkos ir išraiškingai pozuojančio kūno. Šis savitas disonansas pastebimas ne viename autoriaus fotografijų cikle: Iš Vaikinų gyvenimo (2009-2013 m.) Pas močiutę kaime (2009-2010 m.), Pokalbiai apie meilę (2011 - 2013), Virtuvės Antropologija (2010) etc. Taigi autorius pasitelkia vizualiojo meno kalbos galią ir kviečia žiūrovą diskutuoti apie vyriško kūno seksualumą, bei intymumą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Lenkija Fotografija

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

00:29
21:57
01:27:07

15min metų knygų rinkimai

Naujas testas

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams