Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 19d. 13:49

Menų spaustuvėje – absurdo spektaklio premjera

„Kūrybinio veiksmo bendruomenės“ teatras
Logotipas / „Kūrybinio veiksmo bendruomenės“ teatras

Režisierė Loreta Raškevičiūtė, ilgametė „Raganiukės“ teatro vedančioji aktorė, šokusi choreografės Anželikos Cholinos spektakliuose, vaidinusi ir kūrusi KVB teatre, naujame monospektaklyje „Kai aš gulėjau mirties patale“ kvies žiūrovą intelektualiam dialogui. Kelis metus brandintas spektaklis bus pirmas monodarbas aktorei, pasižyminčiai išraiškinga, emocionalia ir originalia vaidyba teatre bei kine.

Valandos trukmės absurdo spektaklis pagal Nobelio premijos laureato amerikiečių rašytojo Viljamo Harisono Folknerio romaną „Kai aš gulėjau mirties patale“ pasakoja nesikalbančios šeimos istoriją. Kaip mirus motinai suaugę vaikai ir vyras turi nugabenti motinos palaikus į miestą palaidoti. Visi keliauja dėl savo priežasčių, tačiau motinos karstas vežime, nuolat iškylantys sunkumai jį vežant, priverčia šeimą padėti vienas kitam ir būti kartu. Jie kalbasi retai ir šiurkščiai, ir kiekvienas neišsakytas žodis kaupiasi šeimos narių viduje, tačiau kiekvienas ištartas tampa labai svarbus drauge su intonacija, lydinčiu žvilgsniu, judesiu.

Nelengva užduotis visus personažus įkūnyti vienai aktorei reikalauja ypatingos žodžio, kalbos studijos. Ar žodis, nešantis tikėjimą ir atvirumą, yra prabanga? Visuomenės tyrimai rodo, jog Lietuvoje daugiau nei pusė gyventojų neskaito laikraščių. Ar kalba nuskurdo, ar nebetikima ja? Ar per sunku žodžių gausoje rasti dalį tiesos? Režisierė ir aktorė Loreta Raškevičiūtė kalbės apie tai, kiek paveikus yra žodis: ką mes jais išreiškiame ir kaip būname suprasti.

Spektaklį kuria profesionali komanda. Muzikos autorius – Tautvilas Gurevičius, Menų spaustuvės žiūrovams pažįstamas kaip muzikos kūrėjas ir choreografas jaunų kūrėjų darbuose. Scenografiją kuria Irma Karvelytė, baigusi freskos ir mozaikos magistrą Vilniaus dailės akademijoje, rengianti personalines ir grupines tapybos parodas visoje Lietuvoje.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos