Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Menų spaustuvėje – pirmasis lietuviškas šiuolaikinio cirko spektaklis suaugusiesiems

Mantas Markevičius
D.Matvejevo nuotr. / Mantas Markevičius
Šaltinis: 15min
0
A A

Jauna lietuvių šiuolaikinio cirko trupė „Antigravitacija“ ir Menų spaustuvė lapkričio 30 d., 19 val. pristato šiuolaikinio cirko spektaklio „Nėra laiko“ premjerą.

Praėjusiais metais čia pat, Menų spaustuvėje, šiuolaikinio cirko entuziastai pristatė pirmąjį Lietuvoje žongliravimo spektaklį visai šeimai „Stebuklingas medis“, kuris buvo nominuotas „Auksinio scenos kryžiaus“ apdovanojimui geriausio spektaklio vaikams kategorijoje. Šiemet trupė žengia dar tvirčiau ir pristato naują šiuolaikinio cirko premjerą, skirtą jau suaugusiesiems.

Spektaklio „Nėra laiko“ eskizas buvo pristatytas festivalio „Naujojo cirko savaitgalis‘12“ žiūrovams ir sulaukė teigiamų reakcijų. Pasak spektaklio idėjos autoriaus Manto Markevičiaus, jiems tenka dviguba atsakomybė – pristatyti ne tik spektaklio premjerą, bet ir populiarinti Lietuvoje dar pakankamai naują šiuolaikinio cirko žanrą.

Menų spaustuvės direktoriaus Audronio Imbraso žodžiais, organizacija laikosi savo misijos – padėti naujoms individualių kūrėjų ir nevyriausybinių scenos menų grupių iniciatyvoms, pristatinėti Lietuvoje nematytas menų sritis ar neregėtus reiškinius, prisidėti prie jų plėtros. Šiuolaikinis, naujasis cirkas yra vienas dinamiškiausiai ir įdomiausiai pastaraisiais metais pasaulyje besivystančių menų, turintis puikias perspektyvas ir Lietuvoje, kurioje puikiai išplėtoti kiti scenos menai, tarkime, teatras. Tad ir artimiausiais metais Menų spaustuvė numato vykdyti su šiuolaikiniu cirku susijusias veiklas bei projektus.

Pagrindinė spektaklio tema – laikas. Tokia tema pasirinkta neatsitiktinai, ji atspindi šiuolaikinio gyvenimo tempą, nuolat skubančius žmones ir kartais pro šalį pralekiantį gyvenimą. Scenoje kūrėjai naudodami įvairius objektus ir manipuliuodami jais bandys atsakyti į klausimus: kas yra laikas? Koks jis? Kur yra laiko pradžia ir kur pabaiga? Ar mes turime laiko? O gal laikas turi mus? Spektaklyje bus ieškoma tiesos, mėginama suvokti, ar ją išvis įmanoma atrasti. Žongliravimu, gyvais garsais ir muzika bei vaizdo projekcijomis paremtas spektaklis skiriamas ir jaunesniam, ir vyresniam žiūrovui.

„Nėra laiko“

Naujojo cirko spektaklis

N10

Trukmė –  45 min.

Lapkričio 30 d., gruodžio 7, 9 dienomis, 19 val.

Menų spaustuvės Kišeninė salė

Kūrybinė grupė:

Elena Neniuškytė – kompozitorė/atlikėja

Eimantas Pivoriūnas – video menininkas

Mantas Markevičius – idėjos autorius/atlikėjas (žonglierius)

Šarūnė Pečiukonytė – scenografė

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą