Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moksleiviai rašė žinutes ateičiai

Moksleivių žinutės atiečiai
S.Stankevičiūtės nuotr. / Moksleivių žinutės atiečiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Šiemet minint UNESCO programos „Pasaulio atmintis“, skirtos dokumentiniam paveldui, 20 metų sukaktį, Lietuvos nacionalinė UNESCO komisija pakvietė bendradarbiauti Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galeriją bei Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklą.

Jaunieji dailės mokyklos moksleiviai lankė atminties institucijas, apžiūrėjo Vilniaus universiteto bibliotekos istorinius rinkinius, sužinojo, kaip saugomos senos vertingos knygos bei kitas dokumentinis paveldas. Besidomint ta pasaulio atmintimi, kuri išliko iki mūsų laikų, jaunimui iškilo gausybė klausimų: „O kas gi išliks po mūsų? Ką vertingo, įdomaus, o galbūt žaismingo, juokingo ar net liūdno turime? Kokius rašytinius šaltinius radę gyvensiantieji po mūsų spręs apie mūsų istoriją, kultūrą, kasdienę buitį, santykius ir t. t.?“.

Vilniaus vaikų ir jaunimo dailės mokyklos mokiniai kibo į darbą, bandydami įdomiai pateikti savo „žinutes“ ateities kartoms. Kiek vertingi mokykliniai sąsiuviniai? Gal daugiau papasakoja jų paraštės? Ką užrašytume skelbimų lentoje? Kokių taisyklių ir draudimų turime laikytis šiandien ir ką tos taisyklės mums reiškia? Kokį Vilnių matome kasdien? Kas mums svarbu, kad išliktų ilgam, o kas besikeičiančio pasaulio laikinas padarinys? Į šiuos klausimus atsakymų ieškojo jaunieji kūrėjai, vadovaujami mokytojų Rasos Kriščiūnaitės-Kesminienės ir Igno Dzedulionio.

Baigtus darbus galima pamatyti Vilniaus vaikų ir jaunimo meno galerijoje (Mokytojų namuose, Vilniaus g. 39, Vilnius) parodoje „Žinutė ateičiai“ 2012 m. lapkričio 15–gruodžio 4 dienomis. Parodos atidarymas š. m. lapkričio 15 d. 17 valandą.

S.Stankevičiūtės nuotr./Moksleivių žinutės ateičiai
S.Stankevičiūtės nuotr./Moksleivių žinutės ateičiai

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 žinutė UNESCO