Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2010 sausio 6d. 16:55

Mokytojų namuose atidaroma „Ąžuoliuko“ įkūrėjo klasė

Choras „Ąžuoliukas“
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Choras „Ąžuoliukas“
Vilniaus mokytojų namuose kitą savaitę duris atvers choro „Ąžuoliukas“ įkūrėjo Hermano Perelšteino klasė. Šiame kultūros ir meno židinyje vienas garsiausių Lietuvos berniukų ir jaunuolių chorų „Ąžuoliukas“, įsikūręs nuo 1962 metų, gyvuoja iki šiol. „Ąžuoliuko“ choras įsteigtas 1959 m., pradžioje veiklą vykdė Ryšininkų kultūros namuose.

Buvę ir esami „ąžuoliukai“ H. Perelšteiną pagerbs sausio 11-ąją – maestro mirties metinių dieną. Naujai įrengtoje mokymo patalpoje nuolat veiks ekspozicija, skirta H. Perelšteino ir „Ąžuoliuko“, mininčio savo 50-ąjį sezoną, veiklai.

Hermano Perelšteino klasė – tai „Ąžuolų klubo“, vienijančio daugiau nei šimtą buvusių ir tebedainuojančių „ąžuoliukiečių“ dovana „Ąžuoliukui“ jo 50-ties metų jubiliejaus proga. Mokomojoje chorinio dainavimo klasėje buvo atliktas remontas, sumontuoti ekspoziciniai stendai, kuriuose eksponuojamos nuotraukos, dokumentai, prizai pasakojantys apie H. Perelšteiną ir visą „Ąžuoliuko“ istoriją.

Pasak „Ąžuolų klubo“ atstovų, į klasės atidarymą kviečiami visi, kam svarbūs Hermano Perelšteino kūryba ir atminimas.

Pirmadienį, sausio 11 d., 18 val. tradiciškai bus uždegtos žvakutės ir padėtos gėlės prie memorialinės lentos Palangos gatvėje (prie senųjų Mokytojų namų), vėliau – minėtos klasės ir ekspozicijos atidarymas Vilniaus mokytojų namų ketvirtajame aukšte.

Hermano Perelšteino klasės atidarymu tęsiasi berniukų ir jaunuolių choro „Ąžuoliukas“ 50-mečio minėjimo renginiai, kurie prasidėjo pirmosios repeticijos minėjimu 2009 rugsėjo 12 d. ir baigsis 2010-ųjų balandį 50-metį vainikuosiančia jubiliejinių koncertų savaite.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

00:35
08:08
20:36

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams