Dabar populiaru
Publikuota: 2015 vasario 3d. 11:31

Mumiai atidarys tarptautinį animacijos ir videožaidimų festivalį Klaipėdoje

„Mumiai Rivjeroje“
Organizatorių nuotr. / „Mumiai Rivjeroje“

Klaipėdoje Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos bei videožaidimų festivalis jau vasario 19 dieną prasidės išskirtinė animacinio filmo „Mumiai Rivjeroje“ premjera.

Festivalio rengėjai atidarymo filmu pasirinko suomių ir prancūzų prodiuserių bei režisierių sukurtą animacinį filmą „Mumiai Rivjeroje“ (Moomins on the Riviera).

Žymios suomių iliustratorės ir rašytojos Tovės Jansson 100 metų jubiliejui skirtas Hannos Hemila ir Xaviero Picardo filmas pasakoja apie nuostabių personažų Mumių nuotykius.

Pilno metro animacinis filmas „Mumiai Rivjeroje“ skirtas įvairiai auditorijai – Mumiai patiria daug nuotykių tyrinėdami skirtingas kultūras. Filme nagrinėjamos universalios, o kartu labai kasdieninės mūsų visų gyvenimo situacijos – sugebėjimas džiaugtis mažais gyvenimo pasiekimais, pabrėžiama santykių su šeima ir pozityvumo svarba.

VIDEO: Moomins on the Riviera Official Trailer

Nors Mumių personažai ir jų istorijos yra klasikinės, originalūs komiksų herojai pirmą kartą atgimsta pilno metro animaciniame filme „Mumiai Rivjeroje“. Tik 2014 metų spalį pristatytas pieštinės animacijos filmas jau sulaukė puikaus tarptautinio įvertinimo.

Daugiau apie filmą – čia.

Istorija trunka 40 metų

Tovė Jansson, kuriai ir skirtas animacinis filmas „Mumiai Rivjeroje“, savo pirmą istoriją apie Mumius pristatė dar 1945 m. Mumiai tapo personažais, turinčiais lengvai atpažįstamas žmogiškosios savybes, todėl knygos sulaukė itin didelio populiarumo ir buvo išverstos net į 44 kalbas.

1954 m. Tovė Jansson pradėjo kurti Mumių komiksus. Nors pradžioje istorijos apie Mumius buvo skirtos vaikams, komiksuose autorė nagrinėjo temas, kurios tapo įdomesnės suaugusiems.

Netrukus komiksus pradėjo spausdinti tuo metu didžiausią tiražą pasaulyje turintis laikraštis „Londono Vakarinės žinios“, tad Mumių nuotykius tuo metu sekė apie 20 mln. skaitytojų visame pasaulyje. Daugiau kaip 20 metų Mumiais domėjosi 40 šalių skaitytojai, o Mumių istorijos dažniausiai šiek tiek sarkastiškai pasakojo apie žmonių kasdieninį gyvenimą – kino žvaigždes, visuomenės elitą ir kitus visuomenei rūpimus paprastus klausimus.

Animacinio filmo premjera įvyks Baltijos jūros ir Šiaurės šalių animacijos ir video žaidimų festivalyje „Beautiful Land of Nevermind“, 2015 m. vasario 19 d. 20 val. Klaipėdos Kūltūros fabrike (Bangų g. 5a).

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis