Dabar populiaru
Publikuota: 2015 liepos 7d. 14:34

Nacionalinė dailės galerija pristatys „Pasaulį pagal Fluxus“

Parodos akimirka
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Parodos akimirka

Nacionalinėje dailės galerijoje Vilniuje penktadienį atidaroma paroda „Pasaulis pagal Fluxus“, rašoma pranešime spaudai. Paroda, kuriai kuratorius Liutauras Pšibilskis atrinko per 600 kūrinių, yra pirmasis platesnis Vilniaus Fluxus kolekcijos pristatymas Lietuvos žiūrovams.

Tai išskirtinė galimybė susipažinti su Fluxus judėjimo lobynu, kuris nuo 2007 m. yra Vilniaus miesto nuosavybė, įkurdinta Jono Meko vizualiųjų menų centre (JMVMC).

Kolekciją sukaupė žymus kino kritikas, menininkas, kuratorius, Kino archyvų antologijos Niujorke įkūrėjas, ilgametis meno direktorius J.Mekas, įvertintas daugeliu tarptautinių apdovanojimų, taip pat ir Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija.

Vilniaus Fluxus kolekcija verta ypatingo dėmesio dėl savo dydžio (apie 2 600 objektų), kilmės − J.Mekas didelę dalį eksponatų gavo tiesiai iš Jurgio Mačiūno − ir sudėties. Joje yra daug garsių Fluxus kūrinių originalų bei jų eskizų, maketų, kuriuos sukūrė J.Mačiūnas ir kiti žymūs menininkai – Yoko Ono, Nam June Paikas, George’as Brechtas, Benas Vautier ir kt.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos akimirka
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Parodos akimirka

„Fluxus įdomus ne tik dėl originalių meninių ir idėjinių įžvalgų, bet ir todėl, kad šio judėjimo įkūrėjas bei lyderis J. Mačiūnas yra mūsų tėvynainis, kurio kūrybinė ir organizacinė veikla atspindėjo vienijančią Antrojo pasaulinio karo ir pokarinio pasitraukimo iš Lietuvos patirtį“, – sako parodos kuratorius L.Pšibilskis.

Įvairios J.Mačiūno veiklos sritys – kuravimas, organizavimas, kūrybinio bendradarbiavimo būdai − sudaro vieningą, meno ribas peržengusį projektą, to meto Vakarų kultūros kontekste sukūrusį itin progresyvią ir intelektualiai stimuliuojančią meno kalbą.

Bekompromisės, mąslios ir tuo pat metu prieinamos, populiarios Fluxus idėjos įkvepia kūrėjus ir šiandien. Paradoksalu, tačiau radikalus, įsitvirtinusioms normoms besipriešinantis Fluxus judėjimas tapo ir svarbia žymiausių XX a. muziejinių kolekcijų dalimi.

Paroda atdaroma liepos 10 d., penktadienį, 18 val. 

Lrt.lt
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos