Dabar populiaru
Publikuota: 2013 gruodžio 3d. 10:03

Nacionalinę kultūros ir meno premiją pretenduoja gauti Donatas Banionis, Juozas Budraitis, Viktoras Gerulaitis

Donatas Banionis
Andriaus Ufarto/BFL nuotr. / Donatas Banionis

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisija paskelbė kandidatų gauti Lietuvos nacionalinę kultūros ir meno premiją sąrašą. Tarp dvylikos kandidatų šiemet nėra nė vienos moters.

Gauti Nacionalinę kultūros ir meno premiją šiemet pretenduoja aktorius Donatas Banionis, rašytojas Vladas Braziūnas, aktorius Juozas Budraitis, džiazo muzikas ir kompozitorius Vladimiras Čekasinas, muzikologas Viktoras Gerulaitis, kino operatorius Jonas Gricius, kompozitorius Giedrius Antanas Kuprevičius, kompozitorius Faustas Latėnas, rašytojas Vytautas Martinkus, chorvedys ir kompozitorius Vytautas Miškinis, vizualaus meno kūrėjas Artūras Raila, fotomenininkas Algirdas Šeškus.

Iš šių kandidatų komisija gruodžio 9 d. išrinks 6 laureatus.

Lietuvos nacionalinių kultūros ir meno premijų komisiją, kuriai vadovauja istorikas Alfredas Bumblauskas, sudaro literatūrologas Mindaugas Kvietkauskas, fotomenininkas Stanislovas Žvirgždas, rašytojas Donaldas Kajokas, dirigentas Juozas Domarkas, skulptorius Robertas Antinis, menotyrininkė Lolita Jablonskienė, architektas Saulius Juškys, kompozitorius Algirdas Martinaitis, teatrologė Irena Veisaitė ir kino režisierius Audrius Stonys.

Nuo 1989 metų Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos kasmet teikiamos už reikšmingiausius pastarųjų 7 metų Lietuvos ir Pasaulio lietuvių bendruomenės menininkų sukurtus kūrinius, viena premija taip pat gal būti skiriama už viso gyvenimo indėlį į kultūrą ir meną. Nacionalinės premijos laureatai išrenkami ir paskelbiami gruodžio mėnesį, o premijas įteiks Lietuvos Respublikos prezidentė Vasario 16-osios proga.

Kasmet teikiama ne daugiau kaip šešios Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos, kurių kiekvienos dydis – 104 tūkst. Lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

01:15
14:48
01:05

Dabar tu gali

Maistas