Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 sausio 4d. 12:53

Nacionalinėje dailės galerijoje – architektūros pokalbių ciklas „Show Off“

Architektūros fondo paskaitų ciklo „SHOW OFF: Reginio architektūra“ plakatas
NDG nuotr. / Architektūros fondo paskaitų ciklo „SHOW OFF: Reginio architektūra“ plakatas
Sausio 6-ąją, ketvirtadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilnius) prasidės trečiasis Architektūros fondo paskaitų ciklas „Show Off: Reginio architektūra“, skirtas eksponavimo architektūrai bei architektūrai kaip eksponavimo objektui. Paskaitų ciklą lydės jo temą papildančios ekskursijos.

Sausio 6-ąją Nacionalinėje dailės galerijoje prasidės mėnesį truksiantis Architektūros fondo paskaitų ciklas „Show Off: Reginio architektūra“ (angl. „show off“ – 1) maivymasis, manieringumas; 2) pamaiva). Architektūra kaip ekspozicinė erdvė ir architektūra kaip eksponatas – šie du aspektai ir jų sąsajos bus nagrinėjami penkių paskaitų cikle.

Muziejus nuolat atsiduria žiniasklaidos dėmesio centre kaip įspūdingas marketingo rezultatas, kaip simbolis, kaip kultūrinės svarbos objektas, kaip architektūros inovacijų ekspozicija. Paskaitose bus klausiama, koks yra architektūros santykis su muziejaus institucija, kultūros akumuliatoriumi bei transliuotoju?  Kaip architektūra pasitarnauja naujoms meno kuravimo ir archyvavimo formoms ir ką iš to gauna parodų lankytojai? Kaip architektūra veikia santykį tarp menininko, kūrinio ir žiūrovo. Kokios šiandieninės architektūrinio projektavimo strategijos atsako į minėtus klausimus?

Savo įžvalgomis šiame cikle dalinsis Nacionalinės dailės galerijos vadovė Lolita Jablonskienė (Lietuva), menininkas tarpdisciplinininkas Nicolas Grosspierre‘as (Šveicarija, Lenkija), parodų architektas Hermanas Kossmannas (Olandija), kultūros kritikė Skaidra Trilupaitytė (Lietuva) bei Sinsinačio meno muziejaus direktorius Aaronas Betsky‘s (JAV).  Ciklo kuratoriai – Julija Reklaitė, Linas Lapinskas ir Edwinas Gardneris.

Ciklas prasidės Nacionalinės dailės galerijos vadovės, dailėtyrininkės ir kuratorės, humanitarinių mokslų daktarės Lolitos Jablonskienės paskaita „Laiko zonos“. Modernaus ir šiuolaikinio meno muziejų kūrimas – vienas būdingų postkomunistinių šalių kultūros politikos požymių, reprezentuojantis ir specifinius vidinius poreikius bei ideologiją, ir tarptautinio meno konteksto keliamus iššūkius. Nekyla abejonių, kad modernaus meno muziejai šiose šalyse pirmiausia atlieka tradicinį vaidmenį – padeda konsoliduoti (ar naujai sukonstruoti) jų tapatumą (etninį, istorinį ir pan.). Kita vertus, šiame procese atsispindi tarptautinis muziejų statybos bumas ir muziejų veiklos orientavimas vartotojų visuomenės poreikių tenkinimo (infoteinmentui) linkme.

Vilniečiai ir miesto svečiai sausio 13-ąją 18 val. kviečiami į pirmąją ekskursiją, supažindinančią su Nacionalinės dailės galerijos architektūra. Registracija į ekskursiją elektroniniu paštu arch@archfondas.lt arba tel. +370 626 42326 (Sandra). Dalyvių skaičius ribotas.

Pilna pokalbių ciklo „SHOW OFF: Reginio architektūra“ programa:

Sausio 6 d. (ketvirtadienį), 20 val. Nacionalinės dailės galerijos vadovės, dailėtyrininkės Lolitos Jablonskienės (LT) paskaita „Laiko zonos“;
Sausio 14 d. (penktadienį), 20 val. menininko Nicolaso Grosspierre‘o (CH, PL) paskaita „Pasiklydęs architektūroje“;
Sausio 21 d. (penktadienį), 20 val., vieno iš architektūros studijos „Kosman dejong“ įkūrėjų Hermano Kossmanno (NL) „Pasakojančių erdvių kūrimas“;
Sausio 27 d. (ketvirtadienį), 20 val., kultūros kritikės Skaidros Trilupaitytės (LT) paskaita „Muziejinis Vilnius“; 
Vasario 3 d. (ketvirtadienį), 20 val., Sinsinačio (JAV) meno muziejaus direktoriaus, architektūros tyrinėtojo Aarono Betsky‘io (JAV) paskaita „Demonstratyvi architektūra“.

Įėjimas į renginius – nemokamas.

Platesnė informacija apie paskaitas čia ir čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 1 Architektūra

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

00:50
01:14
00:27

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°