Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 25d. 09:39

Nacionalinėje dailės galerijoje – Šveicarijos menininkų portretai

Nacionalinė dailės galerija
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Nacionalinė dailės galerija

Sausio 27 d., ketvirtadienį, Nacionalinėje dailės galerijoje (Konstitucijos pr. 22, Vilniuje) pradedama dokumentinių filmų apie XX–XXI a. Šveicarijos menininkus programa, teigiama išplatintame pranešime spaudai.

Pirmąjį vakarą 18 val. bus rodomas režisieriaus Ericho Schmido 2008 metais sukurtas filmas Maxas Billas – meistro žvilgsnis (Max Bill – das absolute Augenmass). 17.45 val. kviečiame į susitikimą su filmo režisieriumi ir Makso Billo našle, meno istorike Angela Thomas.

Nacionalinė dailės galerija tęsia dokumentinių menininkų portretų pristatymo programą ir, bendradarbiaudama su Šveicarijos kultūros fondu Pro Helvetia, galerijos auditorijoje pristato XX ir XXI a. Šveicarijos menininkus. Šešių kino vakarų metu bus galima susipažinti su keliais svarbiais, ypatingo tarptautinio pripažinimo sulaukusiais šveicarų menininkais: Maxu Billu, Dieteriu Rothu, Jeanu Tinguely, Romanu Signeriu, Paulu Klee ir Meret Oppenheim.

Maxas Billas (1908–1994) – skulptorius, architektas, dizaineris, tipografas, vienas žymiausių bei įtakingiausių XX a. šveicarų menininkų, padaręs didžiulę įtaką XX a. II pusės grafinio dizaino raidai ne tik Šveicarijoje, bet ir visame pasaulyje. Bauhaus mokyklos studentas pasižymėjo maištingu charakteriu, o jo kūryba – socialiniu ir politiniu angažuotumu. Didelį dėmesį menininkas skyrė ekologijai. Jo idėjos aktualios ir šiandien. M. Billo kūriniai buvo eksponuoti 2009 m. Nacionalinėje dailės galerijoje vykusioje parodoje „Šaltojo karo metų modernizmas. Menas ir dizainas. 1945–1970“.

Įėjimas nemokamas. Filmai originalo kalba su lietuviškais subtitrais.
 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos