Prenumeratai - 60%. Geriausias metų pasiūlymas!
Prenumeruoti

Nacionaliniame dramos teatre – nuotaikingo miuziklo premjera

Sausio 24, 25 ir 31 dienomis Lietuvos nacionalinis dramos teatras žiūrovus pakvies į nuotaikingo Dale‘o Wassermano, Joe Dariono ir Mitcho Leigh miuziklo „Žmogus iš La Mančos” premjerą. Spektaklį režisavo Adolfas Večerskis, scenografiją sukūrė Andrius Žibikas, kostiumų dailininkė – Zita Gustienė.
Miuziklas „Žmogus iš La Mančos“
Miuziklas „Žmogus iš La Mančos“ / LNDT nuotr.

Kūrinys parašytas Don Kichoto tema – šis personažas iš to paties pavadinimo Miguelio de Cervanteso Saavedra’os (Migelio Servanteso) romano „Don Kichotas“ gyvuoja daugiau 400 metų. Miuziklas, kurio premjera įvyko Brodvėjuje 1965-aisias, buvo parodytas 2328 kartus ir pelnė penkis prestižinius „Tony“ apdovanojimus.

„Man Don Kichotas įdomus kaip idėja žmogaus, kuris negali išsakyti tikrosios tiesos, nes aplinka nenori jos girdėti. Aplinka kiekvieną tokį Don Kichotą, kas jis šiandien bebūtų – ar šiuolaikinis mokytojas, gydytojas, menininkas – spaudžia į kampą ir sako: „nešnekėk ir daryk taip, kaip visi daro, tuomet viskas bus gerai“. Aš tuo netikiu, – apie naujo spektaklio sumanymą sakė režisierius Adolfas Večerskis. – Dabartinis mūsų gyvenimas reikalauja atsigręžti ir rasti meilės sau, nes meilė sau pagimdo meilę savo artimui kaip Biblijoje. Šiandien paniekinti prigimtiniai, šventi dalykai, todėl tenka grąžinti tą laiką, kuriame buvo Don Kichotas – tikėjimas ir tiesa. Mūsų spektaklyje miršta ne Don Kichotas, bet Servantesas – žmogus, kurį valdė idėjos. Ir lieka mums visiems idėja – Don Kichotas ir „kiekvienam sava Dulsinėja“. Man atrodo, kad tai yra šito spektaklio vienas iš motto. Tai yra tikėjimas, viltis ir pirmapradė meilė.“

Miuzikle „Žmogus iš La Mančos“ vaidina ir dainuoja Česlovas Gabalis, Vaidotas Martinaitis, Audrius Rubežius, Inga Jankauskaitė, Jolanta Dapkūnaitė, Vaida Genytė, Algirdas Gradauskas, Algirdas Dainavičius, Evaldas Jaras, Rimantas Giedraitis, Jonas Korenka, Rasa Rapalytė, Neringa Bulotaitė, Rimantė Valiukaitė, Jūratė Vilūnaitė, Robertas Balčiūnas, Marius Jampolskis, Rimantas Bagdzevičius, Marius Mačiulis, Arūnas Vozbutas, Ramutis Rimeikis, Mindaugas Jusčius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Monotoniškas darbas: kas slepiasi už darbodulio ir kodėl jo reikėtų vengti?
Reklama
„Trefoil“ sistema – dantų atkūrimo metodas, leidžiantis sutaupyti
Reklama
„Senukų“ parduotuvėje – pirmasis gyvas „Counter Strike 2“ turnyras
Reklama
Šri Lanka – geriausia pirmoji pažintis su Azija