Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 12d. 11:44

Nacionalinis M.K.Čiurlionio dailės muziejus švenčia veiklos jubiliejų

Parodos „M. K. Čiurlionis ir Druskininkai: laiko sąšaukos“ fragmentas
Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus nuotr. / Parodos „M. K. Čiurlionis ir Druskininkai: laiko sąšaukos“ fragmentas

Birželio 16 d., sekmadienį, 15.30 val. bus minimas Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus įkūrimo 50-metis. Žiūrovų laukia šventinis koncertas ir parodos „M. K. Čiurlionis ir Druskininkai: laiko sąšaukos“ atidarymas.

Druskininkai jau seniai tapo neatskiriama M. K. Čiurlionio biografijos dalimi. Tai ne tik grįžimas į M. K. Čiurlionio dailę ar muziką, bet ir į M. K. Čiurlionio laiką. Tai memorialinio muziejaus įkūrimas, tai – parodos ir koncertai, plenerai, edukacijos ir renginiai, kurių niekada netrūksta M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus aplinkoje.

Jubiliejinėje parodoje, dedikuotoje Memorialinio muziejaus 50-mečiui, žiūrovas susipažins su M. K. Čiurlionio piešiniais, muziejaus nuotraukų archyvu, Adomo Varno, Vytauto Ciplijausko, Petro Stausko, Mildos Mildažytės-Kulikauskienės, Irenos Vabalienės, Algimanto Švėgždos darbais, bylojančiais apie jų sąsajas su M. K. Čiurlioniu. Kiekvienas šių darbų turi savo istoriją: V. Ciplijausko „M. K. Čiurlionio portretas“ kelis dešimtmečius puošė Druskininkų M. K. Čiurlionio memorialinį muziejų, nuo jo prasidėdavo ekskursijos į M. K. Čiurlionio kūrybos pasaulį.

Ilgametis Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus vadovas P. Stauskas rūpinosi M. K. Čiurlionio memorialinio muziejaus kūrimu, o atokvėpio minutę čia liedavo akvareles. I. Vabalienė, sukūrusi ne vieną literatūros klasiko portretą, tekstilėje įkūnijo ir M. K. Čiurlionio portretą, alsuojantį Druskininkams būdingu floristikos grožiu. M. Mildažytė-Kulikauskienė ne tik su palete išvaikščiojo M. K. Čiurlionio pamėgtas Druskininkų apylinkes, bet daugelį metų tyrinėja Čiurlionio istorinį paveldą.

Vokietijoje gyvenusio Algimanto Švėgždos pastelių ciklai – tapyti M. K. Čiurlionio namų sode bei Druskininkų apylinkėse. Šiandien šią, kelerius metus periodiškai atsinaujinusią dailininko viešnagę Druskininkuose ženklina ne tik muziejui dovanotas jo kūrinių rinkinys, bet ir Adelberto Nedzelskio išleista knygelė „Algimanto Švėgždos viešnagė Druskininkuose“ (2008). Vieno pirmųjų Čikagos M. K. Čiurlionio galerijos steigėjų Adomo Varno (JAV ) portretas „M. K. Čiurlionis“ – 2000-aisiais, kartu su kitais Čikagos galerijos dovanotais kūriniais pasiekė Nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų. Taip Čiurlionio vardas nutiesė tiltus iki išeivijos lietuvių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Video

09:12
07:48
01:24

Esports namai

URBAN˙/