Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 06, 19:18

„Naktinėje kavinėje“ – literatūros ir muzikos sintezė

„Literatūra Lietuvoje augs ir vystysis tuomet, jei bus literatūrinių kavinių“, – kadaise sakė Sigitas Geda. Pritardamas poetui, tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“ kviečia šeštadienio (gegužės 7 d.) vakarą į „naktinę kavinę“, kuri duris atvers bare ir koncertų erdvėje „Sandėlis“ (Muziejaus g. 8), rašoma Vytauto Didžiojo universiteto pranešime žiniasklaidai.
Semionas Chaninas, Djs Smetona
Semionas Chaninas, Djs Smetona / VDU nuotr., 15min koliažas

„Naujame festivalio formate suteikiame erdvę šmaikštuoliams ir padaužoms, literatūros ir muzikos, literatūros ir teatro sintezei. Vakaro vinis – iš Rygos atvykstantis garsios tarpdisciplininių menininkų grupės „Orbita“ lyderis Semionas Chaninas“, – teigė festivalio meno vadovas Laurynas Katkus.

Anot paties S.Chanino, „Orbita“ yra bendradarbiavimo su įvairiais menininkais, muzikantais, autoriais sistema, kurios esmė – ne užsidaryti kiaute, o bendrauti. Paties Chanino poezija yra versta į daugelį kalbų, lietuviškai pasirodė dvi knygos – grupės antologija „Prekės iš kosmoso“ ir šviežia autorinė – „Praleistos smulkmenos“ (Kauko laiptai, 2021). Būtent šios knygos tekstais paremtas intriguojantis poeto performansas su gitaristu Aleksandru Aleksandrovu, su kuriuo poetas paskutiniu metu glaudžiai bendradarbiauja.

VDU nuotr./Semionas Chaninas
VDU nuotr./Semionas Chaninas

Kauno dramos teatro aktorius ir režisierius Motiejus Ivanauskas („Širdys“, „Ne sau žmonės“, „Pasaulio bamba“) pateiks savą legendinių Kęstučio Navako parodijų ir šmaikščių kupletų interpretaciją.

Vakarą pratęs konceptualus didžėjų kolektyvas „DJs Smetona“ – jį sudaro keturios personos, prisistatančios kaip ministeris Voldemaras, generolas Raštikis, poetas Binkis bei prelatas Olšauskis, žinomas kaip linksmų karnavalų, o ypač – kaip geriausios lietuviškos popmuzikos žinovas. Nuo 2009 metų „Smetona“ grojo visose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, dažniausiai per tautines šventes, o specialiai šiam renginiui pažadėjo puokštę dainų apie Kauną.

Grupės nuotr./DJs Smetona
Grupės nuotr./DJs Smetona

Gegužės 4–8 d. vykstantis Vytauto Didžiojo universiteto organizuojamas tarptautinis rašytojų ir knygų festivalis „Kauno literatūros savaitė“ yra „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos dalis. Daugiau informacijos apie festivalį, jo programą ir dalyvius čia ir čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą