Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugsėjo 6d. 19:16

Naujas Menų spaustuvės sezonas džiugins ir meno profesionalus, ir vos gimusius žiūrovus

Menų spaustuvė naujame sezone žada daug premjerų ir naujų projektų
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Menų spaustuvė naujame sezone žada daug premjerų ir naujų projektų

Menų spaustuvėje atidarytoje kavinėje penktadienio vakarą pristatytas naujas šios įvairius meno kolektyvus ir organizacijas vienijančios įstaigos sezonas. Žiūrovų ir meno gerbėjų naujaisiais kūrybos metais laukia spektaklių ir filmų premjeros bei daug naujų projektų, gimstančių Menų spaustuvės erdvėse.

„Noriu pasidžiaugti, kad naująjį sezoną pristatome naujame bare-kavinėje, kurioje žiūrovai galės aptarti matytus spektaklius. O ką pamatyti – tikrai bus. Žadame tęsti jau pradėtus darbus, o taip pat pristatysime naujų projektų“, – žadėjo Menų spaustuvės direktorius Audronis Imbrasas.

Įžanga naujam Menų spaustuvės sezonui tapo šiemet dešimties metų veiklos jubiliejų mininti „cezario grupė“, kuri pristatė premjerą „Dar viena meilės staigmena“.

„Šis pastatymas – netradicinis, nes sugalvota naftalinu dvelkiančią pjesę pastatyti moderniai. Šį spektaklį rodysime visą naująjį sezoną. Taip pat iki Naujųjų metų planuojame baigti du naujus eksperimentinius darbus, kuriuos kuria režisūros debiutantai – aktorius Salvijus Trepulis ir kompozitorius Martynas Bialobžeskis. Tai bus nauja ir įdomu“, – intrigavo „cezario grupės“ atstovė Kristina Savickienė.

Teatro laboratorija „Atviras ratas“ sezoną pradės dar šviežia premjera vaikams „Apie meilę, karą ir kiškio kopūstus“.

„Atviras ratas“ iki šiol daugiausia kalbėdavo apie savo kartos problemas, spektaklyje „Lietaus žemė“ palietė pokario kartos temą, o dabar nusprendėme pakalbėti globaliai, ko visi žiūrovai laukia. Kalbėsime apie savo ir viso pasaulio teatrą, todėl pasirinkome Karlo Gocio kūrinį „Meilė trims apelsinams“, – išdavė teatro idėjinis lyderis ir mokytojas Aidas Giniotis.

Šeimos naujame Menų spaustuvės sezone ir toliau kviečiamos lankytis Stalo teatro spektakliuose.

„Ruošiamės išleisti dvi premjeras – tęsdami ieškojimus senovės mitų kultūroje, pristatysime naują spektaklį „Tarmių stalas“. O gruodžio mėnesį planuojame parodyti eksperimentinį spektaklį „Spalvų opera. Piešiu Donelaitį“, kuriame dalyvaus jauni aktoriai ir kompozitoriai, – pasakojo Stalo teatro įkūrėja Saulė Degutytė, tikindama, kad spektakliuose sulaukia ir metukų neturinčių žiūrovų. – Nežinančius informuoju, kad valandą prieš spektaklį visada vyksta dirbtuvėlės to spektaklio tema. Taip pat tęsis Pasakų pirmadieniai mažyliams, kurie, kaip pastebime, sutraukia vis didesnes minias.“

Teatro mažiesiems poreikį jaučia ir šokio teatras „Dansema“, kuris savo unikalumu pelnė tarptautinį susidomėjimą.

„Mes esame vienintelis šokio teatras Lietuvoje, kuriantis spektaklius vaikams. Pernai pastatytas spektaklis kūdikiams nuo 0 iki 3 metų tapo labai sėkmingas, važiuosime jį parodyti ir į Berlyną. Jaučiame didžiulį tokio amžiaus publikai skirtų spektaklių poreikį, todėl ir šį sezoną rodysime ne tik šį spektaklį, bet ir planuojame sukurti naują“, – džiaugėsi „Dansemos“ atstovė Birutė Banevičiūtė.

Suaugusiems šokio gerbėjams lapkričio pabaigoje premjerą „Aritmijos“ pristatys Vyčio Jankausko šokio teatras, kuris profesionalams iki Naujųjų metų taip pat žada surengti du vertingus seminarus.

Menų spaustuvėje reziduoja ir kino kūrėjai – kino kompanijos „Čiobreliai“ ir „Fralita Films“ bei Lietuviškų trumpametražių filmų agentūra „Lithuanian Shorts“.

„Šiuo metu dirbame su keturiais kino projektais – vienas jų laukia premjeros „Scanoramoje“, kitas bus filmuojamas rudenį, trečias šiuo metu montuojamas, o pilno metro filmui Menų spaustuvėje rašomas scenarijus“, – išdavė VšĮ „Čiobreliai“ atstovas.

Tuo tarpu „Fralita Films“ jau spalio mėnesį pristatys naujo lietuviško detektyvo „Vardas tamsoje“ premjerą, o kitą savaitę baigs filmuoti režisierės Alantės Kavaitės filmą „Sangailė“.

Visą informaciją apie naują Menų spaustuvės sezoną galite rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/