Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 09 24, 18:49

Naujasis teatras debiutuoja su „Stiklinio žvėryno“ premjera

Spalio 3 d. 18.30 val. ir spalio 4 d. 16 val. Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre „Naujasis teatras“ pristatyto savo pirmąją premjerą – spektaklį „Stiklinis žvėrynas“, sukurtą pagal XX a. dramaturgijos klasiko amerikiečio Tennessee Williamso to paties pavadinimo dramą.
Spektaklis „Stiklinis žvėrynas“
Spektaklis „Stiklinis žvėrynas“ / Organizatorių nuotr.

Spektaklio režisierius – Artūras Šablauskas, dailininkė – Birutė Kapustinskaitė, choreografas – Sergejus Jerpyliovas, vaidina Inga Filipovič, Jonas Ilevičius, Jurijus Majauskas, Loreta Paulauskienė, Ramunė Šidlauskaitė, Laima Zemleckienė, Mantas Zemleckas.

Viešoji įstaiga „Naujasis teatras“, įkurtas 2008 metų pabaigoje – neįgaliųjų teatras, suvienijęs įvairių socialinių grupių žmones, jame kuria sveiki ir neįgalieji. Pagrindinis Naujojo teatro tikslas – per kūrybą bendrauti su visais ir mažinti atskirtį visuomenėje. Teatro aktoriai mokėsi aktorinio meistriškumo Mažojoje teatro akademijoje bei Scenos ir estetikos mokykloje. Aktoriai turi įvairias negalias, todėl buvo nelengva parinkti tinkamą pjesę, o dar sunkiau ją tinkamai pateikti žiūrovui.

T. Williamso „Stiklinis žvėrynas“ – drama ne tik apie svajonių ir realybės konfliktą, bet ir apie žmogaus kompleksus, kurie trukdo bendrauti, gyventi visavertį gyvenimą. Tokie žmonės, o ypač neįgalieji, sėdi užsidarę mažuose kambarėliuose ir nesistengia patikėti savo jėgomis bei galimybėmis.

Spektaklyje „Stiklinis žvėrynas“ pasakojama vienos šeimos istorija. Jos veikėjai nesugeba realiai mąstyti ir gyventi. Motina paskendusi praeities prisiminimuose, sūnus trokšta romantiškų nuotykių, o dukra užsisklendusi savo stiklinių žvėrelių pasaulyje. Veikėjų sukurtos iliuzijos jiems yra svarbesnės nei tikrovė, kurioje jie jaučiasi bejėgiai ir nesaugūs. Spektaklio herojai – keisti žmonės, kurių sielos yra trapios kaip stiklas…

Spektaklio trukmė – 2 val. 30 min. Bilietai parduodami teatro kasoje bei www.bilietai.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą