Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 21d. 17:36

Naujoje meno erdvėje Radvilų rūmuose atidaroma Andriaus Zakarausko paroda

Andrius Zakarauskas
Tado Kazakevičiaus nuotr. / Andrius Zakarauskas

Nuolat ekspozicines ervdes keičianti galerija „The Rooster Gallery“ sausio 30 d. kvie ia į tapytojo Andriaus Zakarausko parodą „Stories From Before“, kur bus pristatomi naujausi menininko darbai. Vieno ryškiausių savo kartos tapytojų kūrybos yra MO muziejaus, Lewben Art Foundation ir Lietuvos dailės muziejaus kolekcijose bei nuolatinėje Nacionalinės dailės galerijos ekspozicijoje. Bendradarbiaujant su Lietuvos dailės muziejumi paroda rengiama Radvilų rūmuose.

Paklaustas apie kūrybinę sėkmę, menininkas teigia, jog stengiasi nuolat atsinaujinti ir net neieškoti savo recepto - “jaučiu kaip mano kuriami vaizdai agresyvėja ir turtingėja, bet, tuo pačiu ir paprastėja kūriniuose dengiami plotai. Laužau erdves, komplikuoju žiūrovo supratimą ir kaip visad prikraunu daugybę prasmių ir asociacijų, norisi, kad kartais nė pats visų neperskaityčiau.”

Parodoje pristatomuose naujausiuose darbuose A.Zakarauskas jungia daugiafigūres scenas, peizažo (gamtovaizdžio ir miestovaizdžio) elementus, fiktyvius reginius ir abstrakčias detales į daugiaplanes kompozicijas. Paveikslai konstruojami derinant apgalvotus ir spontaniškus, tarsi atsitiktinius efektus, apimtinius pavidalus ir abstrahuotas, suplokštintas, sudekoratyvintas formas, realistinę vaizduoseną ir reprodukuotus medijuotus atvaizdus. Skambių spalvų plotai ir skirtingų formų bei tekstūrų prisodrintos, vizualiai turtingos drobės žymi atsinaujinusią menininko tapybinę kalbą ir ekspozicijoje kartu veikia kaip stiprūs emocijų katalizatoriai.

Organizatorių nuotr./A.Zakarauskas, Bodystroke, 170x170, 2019
Organizatorių nuotr./A.Zakarauskas, Bodystroke, 170x170, 2019

Savo kūryboje A.Zakarauskas dažniausiai tyrinėja žmonių (paskutiniu metu – vyro ir moters) tarpusavio santykių temas, dažnai pasireiškiančias ir biblinėmis istorijomis. Tačiau į paveikslo siužetą jis žvelgia tapytojo žvilgsniu ir dažnai paverčia scenas tapybos ar vaizdo kūrimo apskritai metaforomis. Siužetą dažnai nulemia tapybos kaip dažo skleidimo ant drobės idėja. Šis tapymo veiksmas tampa universaliu raktu, padedančiu atskleisti už sudėtingų, daugiakonteksčių scenų glūdinčius pasakojimus. Daugiasluoksniuose Zakarausko kuriamuose naratyvuose dažnai pabrėžiamas ir pasakojimo laikas. Ši kūrinius persmelkianti laikiškumo nuojauta skatina apmąstyti istorinę ir asmeninę praeitį, patyrinėti atminties, prisiminimo, ilgesio mechanizmus ir atvaizdų svarbą šiame kontekste. Kompleksiškos pasakojimo laiko konstrukcijos sukasi ratu, spiralėmis, kartojasi, nusitęsia iš praeities į dabartį ir ateitį, atsiverdamos begalybei galimybių. Taip jau buvusios istorijos tampa dar nepapasakotomis.

Organizatorių nuotr./A.Zakarauskas, Touch the brushstroke, 80x80, 2019
Organizatorių nuotr./A.Zakarauskas, Touch the brushstroke, 80x80, 2019

Andrius Zakarauskas (g. 1982) baigė tapybos studijas Vilniaus dailės akademijoje. Nuo 2004 m. dalyvauja parodose Europoje ir JAV, jo kūryba pristatoma prestižinėse galerijose ir tarptautinėse šiuolaikinio meno mugėse. Nuo 2005 m. surengė personalinių parodų Lietuvoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Italijoje, o 2018 m. tapo pirmuoju Lietuvos menininku, surengusiu individualią parodą Kinijoje. „Jaunojo tapytojo prizas“ konkurso (2009) ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos Jaunojo kūrėjo premijos (2011) laimėtojas.

Ši paroda yra projekto SU-MENĖK dalis. Visą vasarį nuo penktadienio iki sekmadienio kursuos nemokamas Vilniaus autobusas SU-MENĖK. Tai antrą kartą vykstantis projektas, šiemet kviečiantis aplankyti net 25 Vilniaus šiuolaikinio meno galerijas ir muziejus.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas