Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 16, 11:29

„Naujojo Baltijos šokio“ uždaryme – fizikos dramaturgu vadinamo Yoann Bourgeois šokio spektakliai

Visą pavasarį džiuginęs „Naujasis Baltijos šokis“ kviečia į įspūdingą festivalio uždarymą – Naujosios Vilnios „Dūmų fabrike“ gegužės 23–25 d. bus rodoma prancūzų scenos meno kūrėjo Yoann Bourgeois trumpųjų kūrinių programa, rašoma pranešime spaudai.
Naujasis Baltijos šokis
Naujasis Baltijos šokis / Géraldine Aresteanu nuotr.

Pirmaisiais pandemijos metais, festivalio žiūrovai su Yoann Bourgeois kūryba galėjo susipažinti festivalio šokio filmų programoje, o šiemet galės išvysti gyvai. „Naujasis Baltijos šokis“ unikalią menininko trumpųjų kūrinių programą skirs artėjančiam Vilniaus 700 metų jubiliejui. Yoann Bourgeois kūryba atpažįstama dėl šokio spektakliuose naudojamų ypatingų konstrukcijų, kurios tampa svarbia pasirodymo dalimi.

Naujajame Baltijos šokyje Yoann Bourgeois pristato trijų trumpųjų kūrinių programą „Laikini sprendimai sustabdytai akimirkai“. Tai – rezultatas ilgamečių meninių tyrimų, kurių centre – fizinius reiškinius sustiprinantys prietaisai.

Y.Bourgeois teigia, kad trumpųjų kūrinių programą pradėjo kurti pasiekęs amžių, kai ėmė įsivaizduoti neišvengiamas gyvenimo ribas: „Nesvarbu, kiek dienų būtų likę, nesvarbu, kiek optimistinių prognozių – žinojau, kad mūsų dienų mums nepakaks. Mano idėja buvo nuslopinti laiko tėkmę. Žinoma, pati užduotis nėra įmanoma, tačiau būdų panagrinėti šią temą – yra“.

Anot menininko, į programą sudėlioti trumpi pasirodymai siekia bendro tikslo: apibrėžti dabartį. „Per fizinį konstrukcijų persipynimą ant scenos – įvairių aparatų ir mašinerijos samplaiką, šie elementai siejasi vienas su kitu, erdve ir laiku, su auditorija, vaizdu ir siekia tapti viena, „sustabdyta akimirka“, – sako Y. Bourgeois.

Programa „Laikini sprendimai sustabdytai akimirkai“ rodoma gegužės 23–25 d., 16.00, 18.00 ir 20.00 val. „Dūmų fabrike“, Dūmų g. 5.

Daugiau informacijos – www.newbalticdance.lt. Bilietus platina bilietai.lt. Festivalį rengia Lietuvos šokio informacijos centras ir „Vilniaus festivaliai“, finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos kultūros ministerija ir Vilniaus miesto savivaldybė. Dalis festivalio renginių pristatomi kartu su tarptautiniais šokio tinklais „Aerowaves“ ir „Big Pulse Dance Alliance“, projektu „Perform Europe“.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą