Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2013 12 31, 10:28

Naujųjų metų naktį Klaipėdoje – iškilmingas klasikos koncertas

Ir kas tuo galėtų suabejoti, išaušus gruodžio 31 dienos rytui ir su nekantrumu laukdamas vakaro, o dar labiau – magiškojo vidurnakčio. Kai iki jo bus likusios tik 6 valandos, Klaipėdos koncertų salėje prasidės šventinė programa „Šiąnakt Naujieji pasibels“.
Goda Gedvilaitė
Goda Gedvilaitė / Koncertų salės nuotr.

Klaipėdos kamerinis orkestras, tęsdamas pastarųjų metų tradicijas, palydės miestelėnus į naujuosius metus. Šventinės klasikos žavesys, pasak orkestro meno vadovo Mindaugo Bačkaus, spindės  šiame koncerte, kuriame su orkestru pasirodys jaunosios kartos solistai, jau pelnę pripažinimą Lietuvoje ir užsienyje. Tai pianistė Guoda Gedvilaitė, mecosopranas Marta Lukošiūtė ir tenoras Mindaugas Jankauskas.

Naujųjų metų laukimas: su nerimu širdyje ir viltimi: svajojant, planuojant, tikintis. Kokiomis nuotaikomis pasitinka naujuosius šventinio koncerto atlikėjai? Kokius kūrybinius planus kuria?

„Naujuosius pasitinku puikia nuotaika!“ – sako Marta Lukošiūtė.  „Sausio mėnesį išvykstu į Barseloną koncertuoti ir labai džiaugiuosi, nes ten bus šilta! Kovo mėnesį laukia teatralizuotas koncertas Užutrakio dvare apie W. A. Mozartą, kurį filmuos Lietuvos televizija. Taip pat nusimato įvairių koncertų Lietuvoje ir stažuočių užsienyje“.

Mindaugo Jankausko atsakymas trumpas, bet su optimistine gaida: „prasidėsiantys Naujieji džiugins naujais darbais ir iššūkiais, kuriems jėgos suruoštos dar šiais 2013-aisais!“ 

„2014-uosius pasitinkame optimistinėmis nuotaikomis, – teigia M. Bačkus. Laukiame netrukus įvyksiančių susitikimų su iškiliais pasaulio menininkais, kurie atvyks į Klaipėdą ir kurs kartu su orkestru. Pratęsime kūrybinę partnerystę su Liepojos simfoniniu orkestru, su juo rengsime įspūdingą programą koncertinio sezono pabaigai. O vasaros pabaigoje nusimato labai atsakingos gastrolės Šveicarijoje, kur dalyvausime prestižiniame festivalyje „Murten Classics“. Norime toliau puoselėti šiemet sukauptas gražias kūrybiškumo, kolektyviškumo idėjas.“

Giuseppe’s Verdi, Fryderyko  Chopino, Johanno Strausso, Piotro Čaikovskio, Franzo Leharo, Emmericho Kálmáno ir kitų autorių kūriniai skambės šventiniame koncerte. Gera muzika, įtaigus atlikimas, pakili nuotaika, džiugios emocijos skleisis scenoje ir salėje. Kitaip ir būti negali: juk šiąnakt naujieji pasibels! 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą